UD Oliveirense - CD Mafra 0-0. Liga portugalska - 29. kolejka Segunda Liga

18 kwietnia na Estádio Carlos Osório w Oliveirze de Azeméis odbyło się starcie 29. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Oliveirense i Mafry. Mecz zakończył się remisem 0-0.

29. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-04-18 18:00 | Stadion: Estádio Carlos Osório | Arbiter: João Carlos Casegas Marques Almeida
UD Oliveirense
CD Mafra
0
0

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Luisinhowi z zespołu gospodarzy. Była to 44. minuta pojedynku.

W 58. minucie w drużynie Oliveirense doszło do zmiany. Michel wszedł za Wilsona Kenidego. Kibice Oliveirense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Thalisa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Luisinho.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę otrzymał Carlos Daniel z Mafry. W 69. minucie za João Graçę wszedł Káká. Trener Mafry postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Carlosa Daniela i na pole gry wprowadził napastnika Rodriga Martinsa, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Oliveirense: Stevenowi Pereirze w 82. i Pedro Kadriemu w 88. minucie.

João Nuno Lobo Godinho
82′ Steven Fernandes Pereira
Pedro Henrique Barcelos Silva
Leandro Xavier Marques Silva
Guilherme Filipe Salgado Ferreira
88′ Pedro Henrique Vittori El Kadri
Nuno Vieira Campos
Leonardo Alves Sao Pedro de Jesus
João Miguel Xavier Ferreira dos Santos
89′ António Manuel da Silva Oliveira
Carlos Daniel Cevada Teixeira60′ 69′
44′ 58′ Luis Carlos dos Santos Amorim
Carlos Miguel Pereira Fernandes
Filipe Goncalves
João Pedro Salazar da Graça69′
58′ Wilson Kenidy Correia Silva
Tomás Caldas Januário Carvalho Domingos
89′ Mateus Raniel Esteves Maroti de Moraes
Bruno da Silva Fonseca
Pedro Miguel Ruas Machado
Miguel Martelo Lourenço89′
58′ Michel Barbosa de Lima
Everton Ferreira Guimarães69′
58′ Thalis Henrique Cantanhede
Edi Maurício Sanches Semedo

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Mafry pokazał jedną.

Drużyna Oliveirense w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.