UD Oliveirense - CD Feirense 1-0 (1-0). Liga portugalska - 15. kolejka Segunda Liga

W spotkaniu 15. kolejki portugalskiej Segunda Liga, które rozegrane zostało 10 stycznia, jedenastka Oliveirense zwyciężyła z Feirense 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estádio Carlos Osório w Oliveirze de Azeméis.

15. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-01-10 16:00 | Stadion: Estádio Carlos Osório | Arbiter: Tiago Bruno Lopes Martins
UD Oliveirense
CD Feirense
1
0
Jorge Luiz 45'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów drużyna Feirense wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 35. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Oliveirense oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 41. minucie Raniel został zmieniony przez Pedro Machada. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Miguel Lima z zespołu gospodarzy.

W tej samej minucie jedynego gola meczu strzelił Jorge Luiz dla jedenastki Oliveirense. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Oliveirense.

Drugą połowę zespół Feirense rozpoczął w zmienionym składzie, za Digę wszedł Abraham Marcus. Na drugą połowę jedenastka Feirense wyszła w zmienionym składzie, za Zé Ricardę wszedł Ença Fati.

Na murawie, jak to często zdarzało się Feirense w tym sezonie, pojawił się Ruca, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Fábia Espinha. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Leandro Silva z Oliveirense. Była to 58. minuta spotkania. Od 61 minuty boisko opuścili piłkarze Oliveirense: Pedro Bortoluzo, Miguel Lima, Jorge Luiz, na ich miejsce weszli: Michel, Pedro Ferreira, Thalis. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce João Tavaresa, Fabrícia Simõesa zajęli: João Victor, Agdon.

Bruno Brígido de Oliveira
41′ Mateus Raniel Esteves Maroti de Moraes
José Ricardo Avelar Ribeiro28′ 46′
31′ Steven Fernandes Pereira
Ícaro do Carmo Silva35′
58′ Leandro Xavier Marques Silva
João Tavares Almeida76′
 45′ 90′ Jorge Luiz Barbosa Teixeira
Feliz Edgar Neto Vaz
45′ 90′ João Miguel Fernandes de Lima
Edson Rodrigues Farias
6′ 61′ Pedro Gomes Bortoluzo
Fabrício Santos Simões85′
Duarte Filipe Marques Carvalho
Igor Carreira Rodrigues
41′ Pedro Miguel Ruas Machado
Rui Pedro Coimbra Chaves46′
61′ Michel Barbosa de Lima
David Luiz Pereira da Silva
Luiz Henrique Beserra dos Santos
Sérgio Domingos Reis Silva
90′ Thalis Henrique Cantanhede
Abraham Marcus46′
Hugo da Silva Oliveira
Washington Santana da Silva
Sele Davou
João Victor Cunha Borges76′
90′ Pedro Tavares Ferreira
Ença Fati46′
Dionathã da Silva
Agdon Santos Menezes85′

Przewaga zespołu Feirense w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Feirense przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Feirense w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.