Reklama

Reklama

UD Oliveirense - Academico de Viseu FC 2-1 (0-0). Liga portugalska - 33. kolejka Segunda Liga

W pojedynku 33. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 14 maja, drużyna Oliveirense zwyciężyła z Viseu FC 2-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estádio Carlos Osório w Oliveirze de Azeméis.

W  pojedynku 33. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 14 maja, drużyna Oliveirense zwyciężyła  z Viseu FC  2-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estádio Carlos Osório w Oliveirze de Azeméis.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów zespół Oliveirense wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między piątą a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Viseu FC i jedną drużynie przeciwnej.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Reklama

W 50. minucie sędzia przyznał kartkę Filipe Soaresowi z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oliveirense w 52. minucie spotkania, gdy Thalis zdobył pierwszą bramkę. W następstwie utraty bramki trener Viseu FC postanowił zagrać agresywniej. W 53. minucie zmienił pomocnika Jeremíasa Rodrígueza i na pole gry wprowadził napastnika Anthony'ego Cartera, który w bieżącym sezonie ma na koncie już siedem goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartką został ukarany Anthony Carter, zawodnik gości.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 63. minucie Anthony Carter wyrównał wynik meczu. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Kibice Oliveirense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dionathę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Oliveira. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięską bramkę. W 78. minucie za Luisinha wszedł Pana. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Viseu FC: Féliksowi Mathausowi w 81. i Tiagowi Mesquicie w 89. minucie.

W 90. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Thalis z Oliveirense. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Oliveirense doszło do zmiany. Kazuya Onohara wszedł za Miguela Limę.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Piłkarze Oliveirense obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy sześć.

Jedenastka Oliveirense w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

22 maja drużyna Viseu FC rozegra kolejny mecz w Duerze. Jej rywalem będzie SC Covilha. Tego samego dnia Varzim SC będzie przeciwnikiem jedenastki Oliveirense w meczu, który odbędzie się w Póvoa de Varzimie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL