Sporting Lizbona - Rio Ave Futebol Clube 3-0 (1-0). Liga - 2. kolejka

13 sierpnia na Estadio Jose Alvalade odbyło się starcie 2. kolejki Ligi Portugal Bwin pomiędzy drużynami Sportinga Lizbona i Rio Ave FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sportinga Lizbona 3-0.

13 sierpnia  na Estadio Jose Alvalade odbyło się starcie  2. kolejki  Ligi Portugal Bwin pomiędzy drużynami Sportinga Lizbona  i Rio Ave FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sportinga Lizbona 3-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Sportinga Lizbona wygrała aż 11 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut zespół Sportinga Lizbona zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Rio Ave FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Asystę zaliczył Marcus Edwards.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Sportinga Lizbona w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Pedro Goncalves.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sportinga Lizbona.

W 61. minucie kartkę dostał Manuel Ugarte, piłkarz Sportinga Lizbona. W 62. minucie Vitor Gomes został zmieniony przez Joao Gracę.

W tej samej minucie w jedenastce Rio Ave FC doszło do zmiany. Joao Ferreira wszedł za Costinhę. Trener Rio Ave FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jocę i na pole gry wprowadził napastnika Andre Pereirę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 64. minucie kartkę obejrzał Joao Ferreira z Rio Ave FC.

W 65. minucie w drużynie Sportinga Lizbona doszło do zmiany. Hidemasa Morita wszedł za Manuela Ugartego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga Lizbona w 67. minucie spotkania, gdy Matheus Nunes zdobył drugą bramkę. W 72. minucie Luis Neto został zmieniony przez Jeremiaha St. Justego, a za Marcusa Edwardsa wszedł na boisko Rochinha, co miało wzmocnić zespół Sportinga Lizbona. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Abdula-Aziza Yakubu na Leonarda Aceveda.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga Lizbona w 75. minucie spotkania, gdy Pedro Goncalves strzelił trzeciego gola. Przy strzeleniu gola asystował Francisco Trincao.

W 80. minucie Francisco Trincao został zmieniony przez Issahaku Fatawu, a za Pedro Porra wszedł na boisko Ricardo Esgaio, co miało wzmocnić drużynę Sportinga Lizbona. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gugę na Amine Oudrhiri. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Amine Oudrhiri z jedenastki Rio Ave FC. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Zespół Sportinga Lizbona był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Jedenastka Sportinga Lizbona zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Sportinga Lizbona, natomiast piłkarzom Rio Ave FC przyznał dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.