Sporting Lizbona - FC Paços de Ferreira 2-0 (1-0). Liga portugalska - 19. kolejka Primeira Liga

15 lutego na Estádio José Alvalade w Lizbonie odbyło się starcie 19. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Sportinga i FC Paços. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sportinga 2-0.

19. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-15 21:15 | Stadion: Estádio José Alvalade | Arbiter: André Filipe Domingues Narciso
Sporting Lizbona
FC Paços de Ferreira
2
0
João Mário 20'
João Palhinha 48'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 spotkań zespół Sportinga wygrał 22 razy i zanotował osiem porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między ósmą a 19. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga w 20. minucie spotkania, gdy João Mário strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. W 22. minucie kartkę dostał Douglas Tanque z jedenastki gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sportinga.

Zespół FC Paços ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 48. minucie wynik ustalił João Palhinha. Asystę zanotował Zouhair Feddal.

W 54. minucie kartkę dostał Pedro Porro, zawodnik Sportinga. W 62. minucie Paulinho został zastąpiony przez Nuna Santosa. W 63. minucie w drużynie FC Paços doszło do zmiany. Marcelo wszedł za Pedro Rebocha.

Kibice FC Paços nie mogli już doczekać się wprowadzenia Zé Uiltona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Hélder Ferreira. W tej samej minucie w zespole FC Paços doszło do zmiany. João Amaral wszedł za Marca Baixinha. Po chwili trener Sportinga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Matheus Nunes, a murawę opuścił João Mário.

Między 73. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sportinga: Pedro Gonçalves, Tiago Tomás, Nuno Mendes, na ich miejsce weszli: Jovane Cabral, Bruno Tabata, Matheus Reis. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Douglasa Tanque'a, Luíza Carlosa zajęli: João Pedro, Dor Jan. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sporting: Adánowi w 75. i Jovane Cabralowi w 88. minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Paulinho
75′ Antonio Adan Garrido
Jordi Martins Almeida
Gonçalo Bernardo Inácio
Hélder José Castro Ferreira63′
14′ Zouhair Feddal Agharbi
Fernando Manuel Ferreira Fonseca
Sebastian Coates
Jóbson de Brito Gonzaga
 48′ João Maria Lobo Alves Palhinha Gonçalves
Pedro Miguel Braga Rebocho19′ 63′
54′ Pedro Antonio Porro Sauceda
Marco João Costa Baixinho13′ 63′
73′ Tiago Barreiros de Melo Tomás
Stephen Antunes Eustáquio
73′ Pedro António Pereira Gonçalves
Luíz Carlos Martins Moreira86′
 20′ (k.) 73′ Joao Mario
Bruno Xavier Almeida Costa
8′ 85′ Nuno Alexandre Tavares Mendes
Luther Wesley Singh
62′ João Paulo Dias Fernandes
Joao Pedro Reis Amaral63′
85′ Matheus Reis de Lima
Martín Manuel Calderón Gómez
73′ Matheus Luiz Nunes
Mohamed Lamine Diaby
Daniel Santos Bragança
Adriano Duarte Castanheira
73′ Bruno Vinícius Souza Ramos
Dor Jan86′
73′ 88′ Jovane Eduardo Borges Cabral
José Uilton Silva de Jesus63′
62′ Nuno Miguel Gomes dos Santos
João Pedro Sousa Silva75′

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom FC Paços przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.