Sporting Lizbona - CS Marítimo Funchal 1-0 (0-0). Liga portugalska - 7. kolejka Primeira Liga

24 września na Estádio José Alvalade w Lizbonie odbył się pojedynek 7. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Sportinga i CS Marítimo. Mecz zakończył się zwycięstwem Sportinga 1-0. Na stadionie zasiadło 18 741 widzów.

7. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-09-24 20:00 | Stadion: Estádio José Alvalade | Widzów: 18741 | Arbiter: João Pedro Silva Pinheiro
Sporting Lizbona
CS Marítimo Funchal
1
0
Pedro Porro 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 54 razy. Drużyna Sportinga wygrała aż 39 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko osiem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Fábio China z drużyny gości. Była to 28. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 56. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Paula Victora z CS Marítimo, a w 57. minucie Zouhaira Feddala z drużyny przeciwnej. Trener Sportinga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tiaga Tomása. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Rúben Vinagre. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę.

W 60. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Luísowi Carlosowi, piłkarzowi Sportinga. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole CS Marítimo doszło do zmiany. Ali Alipour wszedł za Ricardinha. W 71. minucie za Pabla Sarabię wszedł Jovane Cabral.

Między 71. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Sportinga: Matheus Nunes, Luís Carlos, João Palhinha, na ich miejsce weszli: Daniel Bragança, Ricardo Esgaio, Bruno Tabata. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fábia Chiny, Ivána Rossiego zajęli: Vítor Costa, Diogo Mendes. Między 73. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom CS Marítimo i jedną drużynie przeciwnej. Trener CS Marítimo postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Brunona Xadasa i na pole gry wprowadził napastnika Edgara Costę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w drużynie CS Marítimo doszło do zmiany. Clésio wszedł za André Vidigala. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej drugiej minucie starcia, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ricardowi Esgaiowi i Diogowi Mendesowi. Paulo Victor z CS Marítimo dwie minuty później dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 56. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga w 90. minucie spotkania, gdy Pedro Porro strzelił z karnego pierwszego gola.

Paulo Victor de Mileo Vidotti56′ 90′
60′ 82′ Luis Neto
Jorge Sáenz de Miera Colmeiro
57′ Zouhair Feddal Agharbi
Leonardo de Andrade Silva
77′ Sebastian Coates
Zainadine Abdula Chavango Júnior
82′ João Maria Lobo Alves Palhinha Gonçalves
Pedro Henrique Rocha Pelágio82′
 90′ (k.) Pedro Antonio Porro Sauceda
Cláudio Winck Neto
71′ Pablo Sarabia García
Bruno Alexandre Vieira Almeida85′
Nuno Miguel Gomes dos Santos
André Filipe Cunha Vidigal85′
58′ Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre
Fábio Diogo Agrela Ferreira28′ 78′
71′ Matheus Luiz Nunes
Vítor Costa de Brito78′
82′ 90′ Ricardo Sousa Esgaio
Diogo Alexandre Almeida Mendes78′ 90′
71′ Daniel Santos Bragança
Ali Alipour69′
Manuel Ugarte Ribeiro
José Edgar Andrade da Costa85′
71′ Jovane Eduardo Borges Cabral
Clésio Bauque85′
58′ Tiago Barreiros de Melo Tomás
Rúben Daniel Fonseca Macedo
82′ Bruno Vinícius Souza Ramos
Rafik Guitane

Drużyna Sportinga była w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Sportinga przyznał cztery żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.