Sporting Lizbona - Clube Desportivo Santa Clara 4-0 (1-0). Liga - 34. kolejka

W meczu 34. kolejki Ligi Portugal Bwin, który rozegrany został 14 maja, zespół Sportinga Lizbona wysoko wygrał z CD Santa Clara 4-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Jose Alvalade.

W  meczu 34. kolejki  Ligi Portugal Bwin, który rozegrany został 14 maja, zespół Sportinga Lizbona wysoko wygrał  z CD Santa Clara  4-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Jose Alvalade.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Sportinga Lizbona wygrała aż osiem razy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Sportinga Lizbona zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki CD Santa Clara była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga Lizbona w 41. minucie spotkania, gdy Tabata zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sportinga Lizbona.

Zespół CD Santa Clara ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Sportinga Lizbona, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie wynik na 2-0 podwyższył Pedro Porro. Asystę przy bramce zanotował Nuno Santos.

Pablo Sarabia wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga Lizbona, strzelając kolejnego gola w 56. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Pedro Goncalves.

W 57. minucie Rui Costa zastąpił Pipe'a Gomeza. Między 59. a 73. minutą, boisko opuścili zawodnicy CD Santa Clara: Mohammad Mohebi, Julio Romao, Ricardo Antonio, Hidemasa Morita, na ich miejsce weszli: Kyosuke Tagawa, Ruben Oliveira, Oscar Barreto, Nene. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Joao Palhinhy, Tabaty, Pabla Sarabii zajęli: Manuel Ugarte, Marcus Edwards, Rodrigo Ribeiro. Między 69. a 75. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom CD Santa Clara i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga Lizbona w 78. minucie spotkania, gdy Marcus Edwards zdobył czwartą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Goncalo Inacio.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Sportinga Lizbona postanowił wzmocnić formację obronną i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Sebastiana Coatesa. Na boisko wszedł Jose Marsa, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na 10 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Sportinga Lizbona doszło do zmiany. Andre Paulo wszedł za Joao Virginię. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Drużyna Sportinga Lizbona była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy Sportinga Lizbona otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.