Sporting Lizbona - CD Tondela 2-0 (1-0). Liga portugalska - 12. kolejka Primeira Liga

28 listopada na Estádio José Alvalade w Lizbonie odbył się pojedynek 12. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Sportinga i CD Tondela. Mecz zakończył się zwycięstwem Sportinga 2-0. Na stadionie stawiło się 34 058 widzów.

12. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-11-28 19:00 | Stadion: Estádio José Alvalade | Widzów: 34058 | Arbiter: Hugo Filipe Ferreira de Campos Moreira Miguel
Sporting Lizbona
CD Tondela
2
0
Pablo Sarabia 10'
Paulinho 50'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Sportinga wygrała aż siedem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga w 10. minucie spotkania, gdy Pablo Sarabia zdobył pierwszą bramkę.

W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pabla Sarabię ze Sportinga, a w 31. minucie Rafaela Barbosę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sportinga.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Paulinho. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Potego.

Kibice Sportinga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daniela Bragançę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Matheus Nunes. Niedługo później trener CD Tondela postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Renata Oğlu. Na boisko wszedł Daniel dos Anjos, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w jedenastce CD Tondela doszło do zmiany. Juan Boselli wszedł za Jhona Murilla.

W 67. minucie za Potego wszedł Tiago Tomás. Między 67. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sportinga: João Palhinha, Nuno Santos, Paulinho, na ich miejsce weszli: Manuel Ugarte, Flávio Nazinho, Bruno Tabata. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mohameda Khacefa, João Pedra zajęli: Neto Borges, Telmo Arcanjo. Między 74. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Sportinga oraz dwie drużynie przeciwnej.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Modibo Sagnan80′
56′ Matheus Luiz Nunes
Mohamed Naoufel Khacef83′
Ricardo Sousa Esgaio
João Pedro Almeida Machado84′
67′ Nuno Miguel Gomes dos Santos
Tiago Filipe Oliveira Dantas
67′ João Maria Lobo Alves Palhinha Gonçalves
Iker Undabarrena Martínez
67′ Pedro António Pereira Gonçalves
Jhon Eduard Murillo Romaña61′
 50′ 84′ João Paulo Dias Fernandes
Renat Oleq Oğlu Dadaşov61′
 10′ 30′ Pablo Sarabia García
Rafael Avelino Pereira Pinto Barbosa31′
João Manuel Neves Virginia
Jaan Philip Tear
Zouhair Feddal Agharbi
Vivaldo Borges dos Santos Neto83′
67′ Flávio Basilua Jacinto Nazinho
Roberto de Jesus Machado
Pedro Antonio Porro Sauceda
Telmo Emanuel Gomes Arcanjo84′
Matheus Reis de Lima
Juan Manuel Boselli Graf61′
56′ Daniel Santos Bragança
Daniel da Silva dos Anjos61′
67′ 78′ Manuel Ugarte Ribeiro
Rúben Miguel Valente Fonseca
67′ 85′ Tiago Barreiros de Melo Tomás

84′ Bruno Vinícius Souza Ramos

Drużyna Sportinga była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Sportinga, a w drugiej dwie. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Zespół Sportinga w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.