Sporting Lizbona - CD Santa Clara 2-1 (1-0). Liga portugalska - 22. kolejka Primeira Liga

W meczu 22. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 5 marca, zespół Sportinga wygrał z Santa Clara 2-1 (1-0). Starcie odbyło się na Estádio José Alvalade w Lizbonie.

22. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-03-05 21:45 | Stadion: Estádio José Alvalade | Arbiter: Manuel António Rodrigues Oliveira
Rui Costa 84'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Sportinga wygrała aż dziewięć razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga w 22. minucie spotkania, gdy Pedro Gonçalves strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Bruno Tabata.

W 30. minucie Cryzan został zastąpiony przez Ruiego Costę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Andersonowi Carvalhi z zespołu gości. Była to 41. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sportinga.

W 57. minucie w jedenastce Sportinga doszło do zmiany. Matheus Reis wszedł za Nuna Mendesa. W 63. minucie kartkę dostał Fábio Cardoso z Santa Clara.

Chwilę później trener Santa Clara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Jean Patric, a murawę opuścił Allano. W tej samej minucie Anderson Carvalho został zmieniony przez Nenégo, co miało wzmocnić drużynę Santa Clara. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brunona Tabatę na Nuna Santosa. Trener Sportinga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniela Bragançę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Tiago Tomás. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Rui Costa.

W 86. minucie w zespole Sportinga doszło do zmiany. Jovane Cabral wszedł za Zouhaira Feddala. W doliczonej pierwszej minucie meczu sędzia pokazał kartkę Antunesowi, zawodnikowi gospodarzy.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Dwie minuty później wynik ustalił Sebastian Coates. Przy zdobyciu bramki pomagał João Mário.

W piątej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili piłkarze Santa Clara: Pierre Sagna, João Afonso, a na ich miejsce weszli Rafael Ramos, Lincoln. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Rafael António Figueiredo Ramos90′
86′ Zouhair Feddal Agharbi
Fabio Cardoso63′
 90′ Sebastian Coates
Mikel Villanueva Álvarez
Joao Mario
Joeliton Lima Santos
Matheus Luiz Nunes
Anderson de Carvalho Santos41′ 67′
71′ Bruno Vinícius Souza Ramos
Lincoln Henrique Oliveira dos Santos90′
 22′ Pedro António Pereira Gonçalves
Hidemasa Morita
João Maria Lobo Alves Palhinha Gonçalves
Cryzan da Cruz Queiroz Barcelos30′
57′ Nuno Alexandre Tavares Mendes
Carlos Alberto Carvalho da Silva Júnior
71′ Tiago Barreiros de Melo Tomás
Allano Brendon de Souza Lima67′
Luís Manuel Arantes Maximiano
André Filipe Magalhães Ribeiro Ferreira
90′ Vitorino Antunes
Rui Filipe da Cunha Correia67′
57′ Matheus Reis de Lima
Rúben Alexandre Gomes Oliveira
71′ Daniel Santos Bragança
Jean Patric Lima dos Reis67′
86′ Jovane Eduardo Borges Cabral
Rui Pedro Silva Costa30′  84′
71′ Nuno Miguel Gomes dos Santos
Andre Filipe Ukra

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Santa Clara wymieniła pięciu zawodników.