Sporting Lizbona - Boavista FC 1-0 (1-0). Liga portugalska - 32. kolejka Primeira Liga

W starciu 32. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 11 maja, jedenastka Sportinga zwyciężyła z Boavistą 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estádio José Alvalade w Lizbonie.

32. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-05-11 21:30 | Stadion: Estádio José Alvalade | Arbiter: Luis Miguel Branco Godinho
Sporting Lizbona
Boavista FC
1
0
Paulinho 36'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Zespół Sportinga wygrał aż 23 razy, zremisował 12, a przegrał tylko sześć.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 17. minucie Pedro Porro został zmieniony przez João Pereirę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Paulinho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga, zdobywając bramkę w 36. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Nuna Santosa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Sebastián Pérez z zespołu gości. Była to 41. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sportinga.

W 61. minucie kartkę otrzymał Zouhair Feddal z Sportinga. W tej samej minucie na murawie pojawił się Ricardo Mangas z Boavistej, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Cristiana Castro. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Boavista: Adilsonowi Abreu w 66. i Adilowi Ramiemu w 71. minucie. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Boavistej doszło do zmiany. Tiago Morais wszedł za Sebastiána Péreza. Kibice Sportinga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Matheusa Nunesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Nuno Santos.

Między 81. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Sportinga: Nuno Mendes, João Mário, Pedro Gonçalves, na ich miejsce weszli: Matheus Reis, Daniel Bragança, Jovane Cabral. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Reggiego Cannona, Yanisa Hamache'a zajęli: Nathan, Yusupha Njie. W 85. minucie kartką został ukarany Paulinho, zawodnik gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

Reginald Jacob Cannon81′
61′ Zouhair Feddal Agharbi
Cristian Castro Devenish61′
Sebastian Coates
Jackson Gabriel Porozo Vernaza
83′ Joao Mario
Yanis Hamache81′
17′ Pedro Antonio Porro Sauceda
Adil Rami71′
83′ Pedro António Pereira Gonçalves
Manuel Luís da Silva Cafumana
76′ Nuno Miguel Gomes dos Santos
Nuno Miguel Valente Santos
João Maria Lobo Alves Palhinha Gonçalves
Sebastián Pérez Cardona41′ 69′
83′ Nuno Alexandre Tavares Mendes
Alberth Josué Elis Martínez
 36′ 85′ João Paulo Dias Fernandes
Adilson Angel Abreu de Almeida Gomes66′
Luís Manuel Arantes Maximiano
Rafael Wihby Bracali
Vitorino Antunes
Ricardo Luís Chaby Mangas61′
17′ João Pedro da Silva Pereira
Chidozie Collins Awaziem
Luis Neto
Nathan Santos de Araújo81′
83′ Matheus Reis de Lima
Jorge Renán Benguché Ramírez
76′ Matheus Luiz Nunes
Jeriel Nicolás De Santis Córdova
Gonzalo Jordy Plata Jiménez
Kuku Emmanuel Fidelis
83′ Daniel Santos Bragança
Tiago Fontoura Fonseca Morais69′
83′ Jovane Eduardo Borges Cabral
Yusupha Njie81′

Zespół Sportinga był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Sportinga, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Drużyna Sportinga wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.