Sporting Clube de Braga - Sporting Lizbona 3-3 (2-2). Liga - 1. kolejka

W pojedynku 1. kolejki Ligi Portugal Bwin, który rozegrany został 7 sierpnia, drużyna SC Braga zremisowała ze Sportingiem Lizbona 3-3 (2-2). Starcie odbyło się na Estadio Municipal de Braga.

W  pojedynku 1. kolejki  Ligi Portugal Bwin, który rozegrany został 7 sierpnia, drużyna SC Braga zremisowała  ze Sportingiem Lizbona  3-3 (2-2). Starcie odbyło się na Estadio Municipal de Braga.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Jedenastka Sportinga Lizbona wygrała aż 14 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko siedem.

Asystę przy golu zanotował Pedro Porro.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga Lizbona w dziewiątej minucie spotkania, gdy Pedro Goncalves zdobył pierwszą bramkę.

Zawodnicy SC Braga nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Simon Banza. W zdobyciu bramki pomógł Ricardo Horta.

Szybko po stracie bramki zespół Sportinga Lizbona ponownie objął prowadzenie. W 18. minucie Nuno Santos dał prowadzenie swojej drużynie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom SC Braga: Sikou Niakate'owi w 22. i Alowi Musratiemu w 24. minucie. W 44. minucie Victor Gomez został zastąpiony przez Fabiana Silvę.

Jedenastka Sportinga Lizbona niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 28 minut, zespół SC Braga doprowadził do remisu. Gola strzelił Sikou Niakate. W ostatniej minucie pierwszej połowy w drużynie SC Braga doszło do zmiany. Rodrigo Gomes wszedł za Iuriego Medeirosa.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 60. minucie w jedenastce Sportinga Lizbona doszło do zmiany. Manuel Ugarte wszedł za Hidemasę Moritę. W tej samej minucie trener Sportinga Lizbona postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Paulinha wszedł Jeremiah St. Juste, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Sportinga Lizbona utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie Sportinga Lizbona udało się strzelić gola i wygrać.

W 60. minucie Nuno Santos został zmieniony przez Marcusa Edwardsa, a za Pedro Porra wszedł na boisko Rochinha, co miało wzmocnić jedenastkę Sportinga Lizbona. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andre Hortę na Andre Castro. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sporting Lizbona: Matheusowi Nunesowi w 68. i Pedro Goncalvesowi w 74. minucie.

Piłkarze Sportinga Lizbona w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na siedem minut przed zakończeniem meczu dającą prowadzenie bramkę dla zawodników Sportinga Lizbona zdobył Marcus Edwards. Przy zdobyciu bramki pomagał Rochinha.

W następstwie utraty bramki trener SC Braga postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił obrońcę Sikou Niakate'a i na pole gry wprowadził napastnika Alvara Djala. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy, w zespole SC Braga za Simona Banzy wszedł Abel Ruiz, a w drużynie Sportinga Lizbona Francisco Trincao zmienił Ricarda Esgaia.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę SC Braga przyniosły efekt bramkowy. Gola na 3-3 w 89. minucie strzelił Abel Ruiz.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-3.

Przewaga zespołu Sportinga Lizbona w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.