Sporting Braga - SL Benfica Lizbona 0-2 (0-1). Liga portugalska - 24. kolejka Primeira Liga

W pojedynku 24. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 21 marca, zespół Sportinga Braga przegrał z Benficą Lizbona 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Estádio Municipal de Braga.

24. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-03-21 21:00 | Stadion: Estádio Municipal de Braga | Arbiter: João Pedro Silva Pinheiro
Sporting Braga
SL Benfica Lizbona
0
2
Rafa Silva 45'
H. Seferović 56'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 52 razy. Zespół Benficy Lizbona wygrał aż 30 razy, zremisował 12, a przegrał tylko 10.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nicolasa Otamendiego z Benficy Lizbona, a w 27. minucie Fransérgia z drużyny przeciwnej.

Fransérgio ze Sportinga Braga na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 27. minucie. Niedługo później trener Sportinga Braga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 43. minucie na plac gry wszedł João Novais, a murawę opuścił Abel Ruiz. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Diogowi Gonçalvesowi z Benficy Lizbona.

Wysiłki podejmowane przez zespół Benficy Lizbona w końcu przyniosły efekt bramkowy. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Rafa Silva. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Haris Seferović.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Benficy Lizbona.

Niedługo później Haris Seferović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benficy Lizbona, zdobywając kolejną bramkę w 56. minucie starcia. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 14 strzelonych goli. W zdobyciu bramki pomógł Rafa Silva.

Kibice Benficy Lizbona nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pizziego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Gian-Luca Waldschmidt. W 63. minucie Lucas Piazón został zastąpiony przez Andraża Szporara. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Benfica Lizbona: Pizziemu w 65. i Julianowi Weiglowi w 70. minucie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Julian Weigl70′
63′ Gustavo Lucas Domingues Piazón
Silva Rafa  45′ 90′
Wenderson Galeno
Gian-Luca Waldschmidt63′
27′ 39′ Fransérgio Rodrigues Barbosa
Alex Grimaldo
43′ Abel Ruiz Ortega
Nuno Albertino Varela Tavares
43′ João Pedro Barradas Novais
Darwin Gabriel Núñez Ribeiro
63′ Andraż Szporar
Éverton Sousa Soares90′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Zespół Sportinga Braga wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.