Sporting Braga - SC Farense 1-0 (0-0). Liga portugalska - 8. kolejka Primeira Liga

29 listopada na Estádio Municipal de Braga odbyło się starcie 8. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Sportinga Braga i Farense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sportinga Braga 1-0.

8. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-11-29 21:00 | Stadion: Estádio Municipal de Braga | Arbiter: António Emanuel Carvalho Nobre
Sporting Braga
SC Farense
1
0
Ali Musrati 87'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna Sportinga Braga wygrała aż siedem razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał David Carmo ze Sportinga Braga. Była to czwarta minuta meczu.

W 46. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Amine Oudrhiri z Farense, a w 58. minucie Fransérgia z drużyny przeciwnej. W 63. minucie André Castro zastąpił Ala Musratiego.

W tej samej minucie w drużynie Sportinga Braga doszło do zmiany. João Novais wszedł za Fransérgia. W tej samej minucie trener Sportinga Braga postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł André Horta, a murawę opuścił Iuri Medeiros. A trener Farense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Patricka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Nikola Stojiljković.

W 73. minucie Bilel Aouacheria został zmieniony przez Hugona Seca, a za Braiana Mansillę wszedł na boisko Bura, co miało wzmocnić drużynę Farense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Galena na Guilherme Schettinego. W 80. minucie sędzia ukarał żółtą kartką João Novaisa ze Sportinga Braga, a w 81. minucie Cláudia Falcão z drużyny przeciwnej.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Al Musrati dla zespołu Sportinga Braga. Bramka padła w tej samej minucie. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili zawodnicy Farense: Licá, Madi Queta, a na ich miejsce weszli Amine Oudrhiri, Filipe Melo.

Minutę później kartkę obejrzał Ryan Gauld z jedenastki gości.

César Henrique Martins
4′ David Mota Veiga Teixeira Carmo
Cláudio Falcão Santos81′
58′ 63′ Fransérgio Rodrigues Barbosa
Abner Felipe Souza de Almeida
Ricardo Sousa Esgaio
Bilel Aouacheria73′
63′ Iuri Medeiros
Amine Oudrhiri Idrissi46′ 90′
Ricardo Jorge Luz Horta
Braian Ezequiel Mansilla77′
63′ André Castro
Filipe Joaquim Melo Silva90′
84′ Wenderson Galeno
Jorge Braima Nogueira77′
63′  87′ Almoatasembellah Ali Mohamed Al musrati
Fabrício Isidoro Fonseca de Jesus
63′ 80′ João Pedro Barradas Novais
. Alvarinho
63′ André Filipe Luz Horta
Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes73′
Rodrigo Martins Gomes
Luís Carlos Pereira Carneiro90′
Abel Ruiz Ortega
Madi Queta90′
84′ Guilherme Schettine Guimarães
Hugo André Rodrigues Seco73′

Drużyna Sportinga Braga była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Farense w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.