Sporting Braga - Portimonense SC 2-1 (0-1). Liga portugalska - 17. kolejka Primeira Liga

W meczu 17. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 4 lutego, zespół Sportinga Braga wygrał z Porimonense 2-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Estádio Municipal de Braga.

17. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-04 22:00 | Stadion: Estádio Municipal de Braga | Arbiter: Rui Manuel Gomes Costa
Aylton Boa Morte 23'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Sportinga Braga wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener Sportinga Braga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W dziewiątej minucie na plac gry wszedł André Horta, a murawę opuścił André Castro.

Nagle to piłkarze Porimonense otworzyli wynik. W 23. minucie Aylton Morte dał prowadzenie swojej drużynie. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomagał Beto.

W 29. minucie Ricardo Ferreira został zastąpiony przez Samuela. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Porimonense.

Drugą połowę zespół Sportinga Braga rozpoczął w zmienionym składzie, za Rolanda wszedł Vítor Tormena. W 60. minucie sędzia pokazał kartkę Ewertonowi z drużyny gości.

Piłkarze Sportinga Braga w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 62. minucie gola wyrównującego strzelił Lucas Piazón. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się André Horta.

W następstwie utraty gola trener Porimonense postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Luquinhasa i na pole gry wprowadził napastnika Brunona Moreirę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga Braga w 73. minucie spotkania, gdy Ricardo Horta zdobył z karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na 10 minut przed zakończeniem starcia w drużynie Sportinga Braga doszło do zmiany. Raúl Silva wszedł za Cristiána Borję. W doliczonej drugiej minucie spotkania kartką został ukarany Henrique, zawodnik Porimonense. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Koki Anzai
46′ Pires Rolando
Lucas Possignolo
David Mota Veiga Teixeira Carmo
Lucas de Lima Tagliapietra
80′ Cristián Alexis Borja González
Fali Candé
9′ André Castro
Ewerton da Silva Pereira60′
 62′ 68′ Gustavo Lucas Domingues Piazón
Lucas Queiroz Canteiro67′
68′ Wenderson Galeno
Dener Gomes Clemente
Almoatasembellah Ali Mohamed Al musrati
Aylton Filipe Boa Morte  23′ 68′
 73′ (k.) Ricardo Jorge da Luz Horta
Pedro Henrique Casagrande Oliveira
80′ Raúl Michel Melo da Silva
Fahd Moufi
José Carlos Teixeira Lopes Reis Gonçalves
Rômulo da Silva Machado
46′ Vítor Tormena de Farias
Denis-Will Poha
João Pedro Barradas Novais
Anderson de Oliveira da Silva68′
68′ Nicolas Gaitan
Fabricio dos Santos Messias68′
9′ André Filipe Luz Horta
Bruno Daniel Pereira Castro Moreira67′
68′ Abel Ruiz Ortega
Jafar Salmani

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Porimonense przyznał dwie żółte.

Zespół Sportinga Braga dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości dokonała czterech zmian.