Sporting Braga - Os Belenenses SAD 1-1 (1-0). Liga portugalska - 26. kolejka Primeira Liga

11 kwietnia na Estádio Municipal de Braga odbył się pojedynek 26. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Sportinga Braga i CF Belenenses. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

26. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-04-11 18:30 | Stadion: Estádio Municipal de Braga | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias
Sporting Braga
Os Belenenses SAD
1
1
N. Gaitán 36'
M. Cassierra 59'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 45 starć zespół Sportinga Braga wygrał 26 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Raúla Silvę ze Sportinga Braga, a w 30. minucie Afonsa Sousę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga Braga w 36. minucie spotkania, gdy Nicolas Gaitan zdobył pierwszą bramkę. W 42. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ricarda Esgaia ze Sportinga Braga, a w 44. minucie Sphephela Sithole'a z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sportinga Braga.

W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Andrażowi Szporarowi, zawodnikowi gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez zespół CF Belenenses w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie wyrównującego gola dla piłkarzy gości strzelił Zander Cassierra. Przy strzeleniu gola pomagał Rúben Lima.

Chwilę później trener Sportinga Braga postanowił wzmocnić formację obronną i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Raúla Silvę. Na boisko wszedł Rolando, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie Andraż Szporar został zmieniony przez Abla Ruiza. W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alego Musratiego ze Sportinga Braga, a w 84. minucie Gonçala Silvę z drużyny przeciwnej.

W 75. minucie Ricardo Horta został zmieniony przez Lucasa Piazóna, a za Nicolasa Gaitana wszedł na boisko André Horta, co miało wzmocnić jedenastkę Sportinga Braga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Silvestre Varelę na Césara Sousę. Po chwili trener CF Belenenses postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Francisco Teixeira, a murawę opuścił Sphephelo Sithole. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Stanislav Kritsyuk
42′ Ricardo Sousa Esgaio
Tiago Alexandre de Sousa Esgaio
Vítor Tormena de Farias
Goncalo Silva84′
17′ 64′ Raúl Michel Melo da Silva
Tomás Aresta Branco Machado Ribeiro
84′ Nuno Miguel Ribeiro Cruz Jerónimo Sequeira
Rúben Alexandre Rocha Lima
75′ Ricardo Jorge Luz Horta
. Henrique
Fransérgio Rodrigues Barbosa
Sphephelo S'Miso Sithole44′ 84′
68′ Almoatasembellah Ali Mohamed Al musrati
Silvestre Varela84′
Wenderson Galeno
Afonso Gamelas De Pinho Sousa30′ 90′
53′ 64′ Andraż Szporar
Miguel Filipe Nunes Cardoso90′
 36′ 75′ Nicolas Gaitan
Zander Mateo Cassierra Cabezas  59′ 90′
Tiago Magalhães de Sá
André Campos Moreira
84′ Cristián Alexis Borja González
Danny Agostinho Henriques90′
64′ Pires Rolando
Nilton Varela Lopes
75′ André Filipe Luz Horta
Francisco José Coelho Teixeira84′
75′ Gustavo Lucas Domingues Piazón
César Fernando Simões Sousa84′
64′ Abel Ruiz Ortega
Jordan van der Gaag

Przewaga drużyny Sportinga Braga w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze CF Belenenses obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną mniej.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.