Sporting Braga - GD Estoril Praia 2-0 (2-0). Liga portugalska - 13. kolejka Primeira Liga

W spotkaniu 13. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 5 grudnia, drużyna Sportinga Braga wygrała z Estorilem Praia 2-0 (2-0). Mecz na Estádio Municipal de Braga obejrzało 3 416 widzów.

13. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-12-05 21:30 | Stadion: Estádio Municipal de Braga | Widzów: 3416 | Arbiter: Gustavo Fernandes Correia
Sporting Braga
GD Estoril Praia
2
0
Ricardo Horta 34',39'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Sportinga Braga wygrała aż 10 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 13. a 21. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy.

W 24. minucie karnego dla Sporting Braga nie wykorzystał Ricardo Horta. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Sportinga Braga w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Ricardo Horta. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Vítor Oliveira.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga Braga w 39. minucie spotkania, gdy Ricardo Horta zdobył drugą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Iuri Medeiros.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Estoril Praia: Ruiemu Fontemu w 49. i Carlesowi Sorii w 57. minucie. Chwilę później trener Estorilu Praia postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Ruiego Fontego. Na boisko wszedł André, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie za Antónia Xaviera wszedł Chiquinho. W tej samej minucie w drużynie Estorilu Praia doszło do zmiany. Romário Baró wszedł za Francisca Geraldesa. W 65. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Lucas Mineiro z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 21. minucie.

Od 71. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Między 72. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sportinga Braga: Vítor Oliveira, Iuri Medeiros, Yan Couto, André Horta, Ricardo Horta, na ich miejsce weszli: Mario González, Jean-Baptiste Gorby, Fabiano, Chiquinho, Lucas Piazón. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Carlesa Sorii, Arthura Gomesa zajęli: David Bruno, Bruno Lourenço.

Patrick William Sá de Oliveira
15′ Raúl Michel Melo da Silva
Nahuel Adolfo Ferraresi Hernández
76′ Yan Bueno Couto
João Carlos Reis Graça
21′ 65′ Lucas da Silva Izidoro
Loreintz Rosier
72′ Iuri Medeiros
Arthur Gomes Lourenço83′
 34′, 39′ 24′ (k.) 85′ Ricardo Jorge da Luz Horta
António Manuel Pereira Xavier62′
76′ André Filipe Luz Horta
Francisco Oliveira Geraldes62′
Francisco Sampaio Moura
André Filipe Russo Franco
13′ 72′ Vítor Manuel Carvalho Oliveira
Rui Pedro da Rocha Fonte49′ 62′
Tiago Magalhães de Sá
Daniel Alexis Leite Figueira
76′ 90′ Fabiano Josué de Souza Silva
David Carneiro Dias Resende Bruno74′
Bruno Miguel Ferreira Rodrigues
Volnei Feltes
72′ 81′ Jean-Baptiste Gorby
João Pedro Costa Gamboa
76′ Francisco Leonel Lima Silva Machado
Bruno Miguel Ponces Lourenço83′
85′ Gustavo Lucas Domingues Piazón
Romário Manuel Silva Baró62′ 71′
Roger Fernandes
Rodrigo Ribeiro Valente
72′ Mario González Gutiérrez
André Clovis Silva Filho62′
Abel Ruiz Ortega
Francisco Jorge Tavares Oliveira62′

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Estorilu Praia pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.