Sporting Braga - FC Vizela 4-1 (2-0). Liga portugalska - 12. kolejka Primeira Liga

30 listopada na Estádio Municipal de Braga odbył się pojedynek 12. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Sportinga Braga i FC Vizela. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sportinga Braga 4-1. Na stadionie zasiadło 5 681 widzów.

12. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-11-30 21:15 | Stadion: Estádio Municipal de Braga | Widzów: 5681 | Arbiter: Vitor Jorge Fernandes Ferreira
K. Kouao 72'

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby Ricardo Horta wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga Braga , strzelając gola w 27. minucie meczu. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Iuri Medeiros.

W 45. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ricardo Horta ze Sportinga Braga.

W 52. minucie w zespole FC Vizela doszło do zmiany. Marcos Paulo wszedł za Raphaela Guzza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga Braga w 57. minucie spotkania, gdy Raúl Silva strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Iuri Medeiros.

Kibice FC Vizela nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kévina Zohiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Alex Méndez. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić pierwszą bramkę. W 69. minucie Vítor Oliveira zastąpił Abla Ruiza. W tej samej minucie trener Sportinga Braga postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Lucas Mineiro, a murawę opuścił André Horta.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Koffi Kouao.

Jedyną kartkę w meczu dostał Francisco Moura ze Sportinga Braga. Była to 84. minuta spotkania.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Abel Ruiz. Bramka padła po podaniu Lucasa Mineira.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Mohamed Aidara
 57′ 73′ Raúl Michel Melo da Silva
Ivanildo Jorge Mendes Fernandes
85′ Yan Bueno Couto
Richard Ofori
André Castro
Hugues Evrard Zagbayou79′
74′ Iuri Medeiros
Fábio Samuel Amorim Silva
 27′, 45′ (k.) Ricardo Jorge da Luz Horta
Raphael Guzzo52′
69′ André Filipe Luz Horta
Alex Méndez66′
84′ Francisco Sampaio Moura
Cassiano Dias Moreira
69′ Vítor Manuel Carvalho Oliveira
Francisco Miguel Ribeiro Tomé Tavares Bondoso
Tiago Magalhães de Sá
Pedro José Moreira Silva
85′ Fabiano Josué de Souza Silva
Emmanuel Maviram
73′ Bruno Miguel Ferreira Rodrigues
Bruno Ricardo Valdez Wilson
69′ Lucas da Silva Izidoro
Alejandro Alvarado Jr.
Francisco Leonel Lima Silva Machado
Tomás Costa Silva79′
74′ Gustavo Lucas Domingues Piazón
Marcos Paulo Gelmini Gomes52′
Roger Fernandes
Nuno Gonçalo Rocha Moreira
Mario González Gutiérrez
Francis Cann
69′  90′ Abel Ruiz Ortega
Kévin Lucien Zohi66′

Sędzia nie ukarał piłkarzy FC Vizela żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka FC Vizela w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.