Sporting Braga - FC Paços de Ferreira 1-1 (0-1). Liga portugalska - 31. kolejka Primeira Liga

W spotkaniu 31. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 5 maja, drużyna Sportinga Braga zremisowała z FC Paços 1-1 (0-1). Mecz odbył się na Estádio Municipal de Braga.

31. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-05-05 20:00 | Stadion: Estádio Municipal de Braga | Arbiter: Hélder Miguel Azevedo Malheiro
Sporting Braga
FC Paços de Ferreira
1
1
Galeno 78'
João Pedro 26'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 pojedynków jedenastka Sportinga Braga wygrała 19 razy i zanotowała 11 porażek oraz siedem remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Sportinga Braga próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Paços w 26. minucie spotkania, gdy João Pedro zdobył pierwszą bramkę. To już piąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu João Amarala.

W 33. minucie sędzia ukarał kartką João Amarala, piłkarza FC Paços. W 36. minucie Lucas Piazón zastąpił Galena. W 39. minucie arbiter pokazał kartkę João Pedrowi z drużyny gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Paços.

Trener Sportinga Braga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Abla Ruiza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Rui Fonte. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. Trener FC Paços postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Adriano Castanheira, a murawę opuścił João Amaral.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Jorge Silvie z FC Paços. W 78. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Galeno. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Abel Ruiz, zawodnik gospodarzy.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Pedro Miguel Braga Rebocho
46′ André Castro
Luíz Carlos Martins Moreira
36′ Gustavo Lucas Domingues Piazón
Abbas Ibrahim80′
70′ Ricardo Jorge Luz Horta
Stephen Antunes Eustáquio
46′ André Filipe Luz Horta
José Uilton Silva de Jesus79′
Fransérgio Rodrigues Barbosa
João Pedro Sousa Silva  26′ 39′ 69′
46′ Rui Pedro da Rocha Fonte
Martín Manuel Calderón Gómez
46′ João Pedro Barradas Novais
Matchoi Bobó Djaló
46′ Nicolas Gaitan
Lucas da Silva de Jesus79′
36′  78′ (k.) Wenderson Galeno
Douglas Willian da Silva Souza69′
46′ 90′ Abel Ruiz Ortega
Adriano Duarte Castanheira70′
70′ Andraż Szporar
Dor Jan

Przewaga jedenastki Sportinga Braga w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze Sportinga Braga otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół Sportinga Braga dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.