Sporting Braga - CD Tondela 3-1 (0-0). Liga portugalska - 6. kolejka Primeira Liga

20 września na Estádio Municipal de Braga odbyło się spotkanie 6. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Sportinga Braga i CD Tondela. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sportinga Braga 3-1. Na stadionie stawiło się 5 164 widzów.

6. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-09-20 22:15 | Stadion: Estádio Municipal de Braga | Widzów: 5164 | Arbiter: João Pedro Silva Pinheiro
R. Dadaşov 86'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Sportinga Braga wygrała aż 10 razy, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 12. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości.

Drugą połowę drużyna Sportinga Braga rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lucasa Mineira, Chiquinha weszli André Horta, Galeno. W 52. minucie Abel Ruiz został zastąpiony przez Maria Gonzáleza.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sporting Braga: Yan Coutowi w 56. i Galenowi w 69. minucie. Między 63. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze CD Tondela: Salvador Agra, Modibo Sagnan, Daniel dos Anjos, Iker Undabarrena, na ich miejsce weszli: Tiago Dantas, Ricardo Alves, Renat Oğlu, Simone Muratore. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fábia Martinsa, Nuna Sequeiry zajęli: Iuri Medeiros, Francisco Moura.

W tym czasie zawodnicy Sportinga Braga nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 81. minucie na listę strzelców wpisał się Iuri Medeiros.

Zespół CD Tondela ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku zmusił do kapitulacji bramkarza Ricardo Horta. Sytuację bramkową stworzył Yan Couto.

Piłkarze CD Tondela szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 86. minucie gola kontaktowego strzelił Renat Oğlu. Asystę przy bramce zaliczył Jhon Murillo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga Braga w 90. minucie spotkania, gdy Iuri Medeiros strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki asystował André Horta.

W doliczonej trzeciej minucie spotkania kartkę dostał Manu Hernando z CD Tondela. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Babacar Niasse Mbaye
56′ Yan Bueno Couto
Tiago Melo Almeida
Paulo André Rodrigues de Oliveira
José Manuel Hernando Riol90′
Diogo Filipe Monteiro Pinto Leite
Modibo Sagnan73′
72′ Nuno Miguel Ribeiro Cruz Jerónimo Sequeira
Vivaldo Borges dos Santos Neto44′
Almoatasembellah Ali Mohamed Al musrati
Iker Undabarrena Martínez79′
63′ Fábio Santos Martins
Jhon Eduard Murillo Romaña
 84′ Ricardo Jorge da Luz Horta
Salvador Agra12′ 69′
46′ Lucas da Silva Izidoro
Pedro Augusto Borges da Costa
46′ Francisco Leonel Lima Silva Machado
João Pedro Almeida Machado39′
52′ Abel Ruiz Ortega
Daniel da Silva dos Anjos79′
Tiago Magalhães de Sá
Pedro José da Silva Trigueira
Fabiano Josué de Souza Silva
Roberto de Jesus Machado
72′ Francisco Sampaio Moura
Ricardo Miguel Martins Alves73′
Vítor Tormena de Farias
Eduardo Filipe Quaresma Vieira Coimbra Simões
46′ André Filipe Luz Horta
Simone Muratore79′
Gustavo Lucas Domingues Piazón
Tiago Filipe Oliveira Dantas69′
46′ 69′ Wenderson Galeno
Juan Manuel Boselli Graf
52′ Mario González Gutiérrez
Renat Oleq Oğlu Dadaşov79′  86′
63′  81′, 90′ Iuri Medeiros
Rafael Avelino Pereira Pinto Barbosa

Jedenastka Sportinga Braga była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Sportinga Braga, a zawodnikom gości pokazał cztery.

Zespół Sportinga Braga w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.