Sporting Braga - Boavista FC 2-1 (1-1). Liga portugalska - 28. kolejka Primeira Liga

21 kwietnia na Estádio Municipal de Braga odbył się pojedynek 28. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Sportinga Braga i Boavistej. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sportinga Braga 2-1.

28. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-04-21 20:00 | Stadion: Estádio Municipal de Braga | Arbiter: Luis Miguel Branco Godinho
S. Pérez 28'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 meczów drużyna Sportinga Braga wygrała 16 razy i zanotowała 13 porażek oraz 11 remisów.

Drużyna Boavistej od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Boavistej otworzyli wynik. W 28. minucie bramkę zdobył Sebastián Pérez.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Fransérgio. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nicolas Gaitan.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Sebastián Pérez z zespołu gości. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 46. minucie żółtą kartkę dostał Jackson Porozo, piłkarz gości. Na drugą połowę zespół Boavistej wyszedł w zmienionym składzie, za Yusuphę Njie wszedł Adilson Abreu.

W 54. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jackson Porozo osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 46. minucie. Trener Boavistej postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Sebastiána Péreza i na pole gry wprowadził napastnika Gustava, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Show został zastąpiony przez Nuna Santosa.

W 63. minucie żółtą kartką został ukarany Alberth Elis, piłkarz Boavistej. Niedługo później trener Sportinga Braga postanowił wzmocnić formację obronną i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Nuna Sequeirę. Na boisko wszedł Cristián Borja, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga Braga w 82. minucie spotkania, gdy Andraż Szporar strzelił drugiego gola. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Raúl Silva.

W 83. minucie Nicolas Gaitan został zmieniony przez André Hortę, a za Abla Ruiza wszedł na boisko Lucas Piazón, co miało wzmocnić drużynę Sportinga Braga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Paulinha na Kuku Fidelisa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Chidozie Collins Awaziem
74′ Nuno Miguel Ribeiro Cruz Jerónimo Sequeira
Yanis Hamache
Ricardo Jorge da Luz Horta
Adil Rami
 39′ Fransérgio Rodrigues Barbosa
Paulo Lucas Santos de Paula90′
74′ André Castro
Manuel Luís da Silva Cafumana62′
74′ Wenderson Galeno
Sebastián Pérez Cardona  28′ 41′ 62′
89′ Abel Ruiz Ortega
Yusupha Njie46′
83′ Nicolas Gaitan
Alberth Josué Elis Martínez63′
Tiago Magalhães de Sá
Rafael Wihby Bracali
74′ Cristián Alexis Borja González
Nuno Miguel Valente Santos62′
74′ João Pedro Barradas Novais
Gustavo Affonso Sauerbeck62′
83′ André Filipe Luz Horta
Jeriel Nicolás De Santis Córdova
89′ Gustavo Lucas Domingues Piazón
Kuku Emmanuel Fidelis90′
74′  82′ Andraż Szporar
Tiago Fontoura Fonseca Morais

Zespół Sportinga Braga był w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Boavistej przyznał trzy żółte oraz jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.