SL Benfica Lizbona - Sporting Lizbona 4-3 (3-1). Liga portugalska - 33. kolejka Primeira Liga

15 maja na Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) w Lizbonie odbyło się spotkanie 33. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Benficy Lizbona i Sportinga. Starcie zakończyło się zwycięstwem Benficy Lizbona 4-3.

33. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-05-15 19:00 | Stadion: Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) | Arbiter: Tiago Bruno Lopes Martins
Nuno Santos 62'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 52 pojedynki drużyna Benficy Lizbona wygrała 23 razy i zanotowała 13 porażek oraz 16 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie kartkę dostał Álex Grimaldo, zawodnik Benficy Lizbona.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Benficy Lizbona otworzyli wynik. W 12. minucie bramkę zdobył Haris Seferović. To już dziewiętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Pizzi.

Niedługo później Pizzi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benficy Lizbona, strzelając kolejnego gola w 29. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Évertona.

W 31. minucie kartkę dostał Matheus Reis z Sportinga.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 3-0 podwyższył Lucas Verissimo. Po raz kolejny sytuację bramkową stworzył Pizzi.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Benfica Lizbona: Lucasowi Verissimowi w 38. i Nicolasowi Otamendiemu w 43. minucie.

Zawodnicy Sportinga szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Pedro Gonçalves. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 19 strzelonych goli. Asystę przy bramce zanotował Matheus Nunes.

Na drugą połowę drużyna Sportinga wyszła w zmienionym składzie, za João Pereirę, Daniela Bragançę weszli João Mário, João Palhinha.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benficy Lizbona w 49. minucie spotkania, gdy Haris Seferović strzelił z karnego czwartego gola. Trener Benficy Lizbona wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gabriela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Adel Taarabt.

W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gabriela z Benficy Lizbona, a w 58. minucie Nuna Mendesa z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Nuno Santos. Asystę zaliczył Paulinho.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę João Máriowi, piłkarzowi gości. W 69. minucie Matheus Reis został zastąpiony przez Jovane Cabrala.

W 77. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Pedro Gonçalves ze Sportinga. Od 87. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Benficy Lizbona i jedną drużynie przeciwnej.

Jedenastce Sportinga zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Benficy Lizbona.

Antonio Adan Garrido
 37′ 38′ Lucas Verissimo da Silva
Gonçalo Bernardo Inácio
Jan Vertonghen
Matheus Reis de Lima31′ 69′
43′ Nicolas Otamendi
Sebastian Coates
81′ Diogo António Cupido Gonçalves
João Pedro da Silva Pereira46′
53′ Adel Taarabt
Matheus Luiz Nunes
7′ Alex Grimaldo
Pedro António Pereira Gonçalves  45′, 77′ (k.) 90′
Julian Weigl
Nuno Miguel Gomes dos Santos  62′
 29′ 82′ Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi
Daniel Santos Bragança46′
 12′, 49′ (k.) 90′ Haris Seferović
Nuno Alexandre Tavares Mendes58′
89′ Éverton Sousa Soares
João Paulo Dias Fernandes
Odysseas Vlachodimos
Luís Manuel Arantes Maximiano
81′ 87′ Nuno Albertino Varela Tavares
Vitorino Antunes
53′ 57′ Gabriel Appelt Pires
Luis Neto
Pedro Victor Delmino da Silva
Eduardo Filipe Quaresma Coimbra Simões
Francisco Leonel Lima Silva Machado
Joao Mario46′ 65′
82′ Silva Rafa
João Maria Lobo Alves Palhinha Gonçalves46′
89′ 90′ Darwin Gabriel Núñez Ribeiro
Dario Cassia Luis Essugo
Gonçalo Matias Ramos
Gonzalo Jordy Plata Jiménez
90′ Gian-Luca Waldschmidt
Jovane Eduardo Borges Cabral69′

Sędzia w pierwszej połowie przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Sportinga obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie więcej.

Drużyna Benficy Lizbona w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.