SL Benfica Lizbona - Rio Ave FC 2-0 (0-0). Liga portugalska - 21. kolejka Primeira Liga

W spotkaniu 21. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 1 marca, drużyna Benficy Lizbona wygrała z Rio Ave 2-0 (0-0). Mecz odbył się na Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) w Lizbonie.

21. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-03-01 20:00 | Stadion: Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) | Arbiter: Nuno Miguel Serrano Almeida
SL Benfica Lizbona
Rio Ave FC
2
0
H. Seferović 59'
Pizzi 78'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Jedenastka Benficy Lizbona wygrała aż 28 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko trzy.

Już w pierwszych minutach zespół Benficy Lizbona próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Benficy Lizbona w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Haris Seferović. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Éverton.

Kibice Benficy Lizbona nie mogli już doczekać się wprowadzenia Chiquinha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Adel Taarabt. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola. W 63. minucie Francisco Geraldes został zastąpiony przez Gugę. W tej samej minucie w jedenastce Benficy Lizbona doszło do zmiany. Pizzi wszedł za Giana-Lucę Waldschmidta.

W tej samej minucie trener Rio Ave postanowił wzmocnić linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Rafaela Camacha. Na boisko wszedł Anderson Cruz, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Rafie Silvie z Benficy Lizbona. Była to 72. minuta pojedynku. W 75. minucie w zespole Benficy Lizbona doszło do zmiany. Franco Cervi wszedł za Rafę Silvę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Benficy Lizbona, zdobywając kolejną bramkę. Na 12 minut przed zakończeniem starcia wynik na 2-0 podwyższył Pizzi. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystę zaliczył Éverton.

Między 82. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Rio Ave: Pelé, Gelson Dala, Carlos Mané, na ich miejsce weszli: Tarantini, Juninho Brandão, Gabrielzinho. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dioga Gonçalvesa, Évertona zajęli: Gilberto, Gabriel. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Paweł Kieszek
83′ Diogo António Cupido Gonçalves
Sávio Antônio Alves
72′ 75′ Silva Rafa
Francisco Oliveira Geraldes63′
Julian Weigl
Filipe Augusto Carvalho Souza
84′ Éverton Sousa Soares
Judilson Mamadu Pele82′
63′ Adel Taarabt
Carlos Manuel Cardoso Mané89′
63′ Gian-Luca Waldschmidt
Jacinto Muondo Dala Gelson82′
 59′ Haris Seferović
Rafael Euclides Soares Camacho63′
Odysseas Vlachodimos
Leonardo da Silva Vieira
83′ Gilberto
Pedro Miguel Gaspar Amaral
Felipe Rodrigues da Silva
Nando Zen Pijnaker
84′ Gabriel Appelt Pires
Gonçalo Rosa Gonçalves Pereira Rodrigues63′
75′ Franco Emanuel Cervi
Diogo Emanuel Pinto Teixeira
Pedro Victor Delmino da Silva
Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini82′
63′ Francisco Leonel Lima Silva Machado
José Brandão Gonçalves Júnior82′
63′  78′ Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi
Anderson Emanuel Castelo Branco Cruz63′
Gonçalo Matias Ramos
Gabriel Airton de Souza Gabrielzinho89′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Benficy Lizbona przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.