SL Benfica Lizbona - FC Porto 1-1 (1-0). Liga portugalska - 31. kolejka Primeira Liga

W meczu 31. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 6 maja, drużyna Benficy Lizbona zremisowała z Porto 1-1 (1-0). Starcie odbyło się na Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) w Lizbonie.

31. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-05-06 19:30 | Stadion: Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias
SL Benfica Lizbona
FC Porto
1
1
Éverton 23'
M. Uribe 75'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 53 spotkania zespół Porto wygrał 27 razy i zanotował 11 porażek oraz 15 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry kartkę otrzymał Sérgio Oliveira z Porto.

Tymczasem to piłkarze Benficy Lizbona otworzyli wynik. W 23. minucie Éverton dał prowadzenie swojej jedenastce. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Rafa Silva.

W 31. minucie arbiter pokazał kartkę Julianowi Weiglowi, piłkarzowi gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Benficy Lizbona.

Między 58. a 64. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Benficy Lizbona i jedną drużynie przeciwnej. Kibice Benficy Lizbona nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gabriela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Julian Weigl.

W 68. minucie Rafa Silva został zastąpiony przez Adela Taarabta. Chwilę później trener Porto postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Toni Martínez, a murawę opuścił Moussa Marega. W tej samej minucie w zespole Porto doszło do zmiany. João Mário wszedł za Zaidu Sanusiego.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Helton Leite, zawodnik Benficy Lizbona.

Piłkarze Porto w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 75. minucie wyrównującą bramkę dla zawodników Porto zdobył Andrés Uribe. Przy strzeleniu gola pomógł João Mário.

Między 81. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Od 83 minuty boisko opuścili zawodnicy Benficy Lizbona: Éverton, Diogo Gonçalves, Pizzi, na ich miejsce weszli: Darwin Núñez, Gilberto, Pedrinho. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mehdiego Taremiego, Sérgia Oliveiry zajęli: Evanilson, Francisco Conceição. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

FC Porto
71′ Helton Brant Aleixo Leite
Agustín Federico Marchesín
58′ Lucas Verissimo da Silva
Wilson Migueis Manafá Jancó
Jan Vertonghen
Chancel Mbemba Mangulu81′
Nicolas Otamendi
. Pepe64′
90′ 90′ Diogo António Cupido Gonçalves
Zaidu Sanusi69′
31′ 68′ Julian Weigl
Otávio Edmilson da Silva Monteiro
Alex Grimaldo
Sergio Oliveira15′ 84′
81′ 90′ Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi
Luis Fernando Díaz Marulanda
60′ 68′ Silva Rafa
Andrés Mateus Uribe Villa  75′
83′ Haris Seferović
Moussa Marega69′
 23′ 85′ Éverton Sousa Soares
Mehdi Taremi83′
Odysseas Vlachodimos
Diogo Meireles Costa
90′ Gilberto
Diogo Filipe Monteiro Pinto Leite
Nuno Albertino Varela Tavares
Fábio Daniel Ferreira Vieira
68′ 81′ Gabriel Appelt Pires
Marko Grujić
90′ Pedro Victor Delmino da Silva
Romário Manuel Silva Baró
Francisco Leonel Lima Silva Machado
Francisco Fernandes Conceiçao84′
68′ Adel Taarabt
Francisco Evanilson de Lima Barbosa83′
85′ Darwin Gabriel Núñez Ribeiro
Antonio Martínez López69′
Gian-Luca Waldschmidt
João Mário Neto Lopes69′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter przyznał osiem żółtych kartek piłkarzom Benficy Lizbona, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Drużyna Benficy Lizbona w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.