SL Benfica Lizbona - FC Famalicão 2-0 (2-0). Liga portugalska - 18. kolejka Primeira Liga

W meczu 18. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 8 lutego, drużyna Benficy Lizbona wygrała z Famalicao 2-0 (2-0). Starcie odbyło się na Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) w Lizbonie.

18. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-08 20:00 | Stadion: Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) | Arbiter: Hugo Filipe Ferreira de Campos Moreira Miguel
SL Benfica Lizbona
FC Famalicão
2
0
D. Núñez 3'
N. Otamendi 7'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Benficy Lizbona wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Benficy Lizbona w trzeciej minucie spotkania, gdy Darwin Núñez zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Éverton.

Prawie natychmiast Nicolas Otamendi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benficy Lizbona, strzelając kolejnego gola w siódmej minucie pojedynku. W 24. minucie Edwin Herrera zastąpił Alexandre'a Guedesa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Srđan Babić z Famalicao. Była to 30. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 56. a 72. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Benficy Lizbona i jedną drużynie przeciwnej. W 62. minucie Franco Cervi został zmieniony przez Pizziego, a za Adela Taarabta wszedł na boisko Gabriel, co miało wzmocnić zespół Benficy Lizbona. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patricka Williama na Dioga Figueirasa oraz Iva Rodriguesa na Carlosa Valenzuelę.

A trener Famalicao wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andryję Lukovicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Heriberto Tavares. Na 10 minut przed zakończeniem meczu w zespole Famalicao doszło do zmiany. Anderson Silva wszedł za Gila Diasa. W 87. minucie kartkę otrzymał Gilberto z jedenastki gospodarzy.

Chwilę później trener Benficy Lizbona postanowił skorzystać ze swojego jokera. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku na plac gry wszedł Chiquinho, a murawę opuścił Darwin Núñez. W tej samej minucie w drużynie Benficy Lizbona doszło do zmiany. Diogo Gonçalves wszedł za Évertona. W drugiej połowie nie padły bramki.

Luiz Lúcio Reis Júnior
87′ Gilberto
Patrick William Sá de Oliveira68′
 7′ 72′ Nicolas Otamendi
Edwin Alberto Herrera Hernandez24′
90′ Éverton Sousa Soares
Gil Bastião Dias80′
62′ Franco Emanuel Cervi
Heriberto Moreno Borges Tavares79′
56′ 76′ Adel Taarabt
Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre58′
Haris Seferović
Manuel Ugarte Ribeiro
 3′ 90′ Darwin Gabriel Núñez Ribeiro
Diogo Figueiras68′
76′ Gabriel Appelt Pires
Daniel Morer Cabrera
90′ Diogo António Cupido Gonçalves
Bozhidar Boykov Kraev
Pedro Victor Delmino da Silva
Andrija Luković79′
90′ Francisco Leonel Lima Silva Machado
Anderson Oliveira Silva80′
62′ Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi
Alexandre Xavier Pereira Guedes24′
Gonçalo Matias Ramos
Carlos Fernando Valenzuela69′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Famalicao pokazał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Famalicao wymienił pięciu graczy.