SL Benfica Lizbona - CD Tondela 2-0 (0-0). Liga portugalska - 13. kolejka Primeira Liga

W meczu 13. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 8 stycznia, drużyna Benficy Lizbona zwyciężyła z CD Tondela 2-0 (0-0). Starcie odbyło się na Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) w Lizbonie.

13. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-01-08 20:00 | Stadion: Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) | Arbiter: Manuel António Rodrigues Oliveira
SL Benfica Lizbona
CD Tondela
2
0
H. Seferović 54'
L. Waldschmidt 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Benficy Lizbona wygrała aż osiem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Benficy Lizbona zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki CD Tondela była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez zespół Benficy Lizbona w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie bramkę zdobył Haris Seferović. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Darwin Núñez.

W następstwie utraty gola trener CD Tondela postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Maria Gonzáleza i na pole gry wprowadził napastnika Tomislava Štrkalja. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Pedro Augusto zastąpił Jhona Murilla. W 69. minucie kartkę otrzymał Éverton z Benficy Lizbona.

W tej samej minucie trener Benficy Lizbona postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Évertona. Na boisko wszedł Adel Taarabt, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Pizziemu, piłkarzowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Benficy Lizbona w 90. minucie spotkania, gdy Gian-Luca Waldschmidt zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Ponownie sytuację bramkową stworzył Darwin Núñez.

W szóstej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Pedrinho, Chiquinho, Andreas Samaris, a na ich miejsce weszli Pizzi, Rafa Silva, Julian Weigl. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Mohamed Naoufel Khacef
73′ 90′ Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi
Pedro Augusto Borges da Costa59′
69′ 69′ Éverton Sousa Soares
Jaume Grau Ciscar
90′ Silva Rafa
João Pedro Almeida Machado
90′ Julian Weigl
João Lamine Jaquité69′
 54′ 77′ Haris Seferović
João Paulo Marques Gonçalves
90′ Pedro Victor Delmino da Silva
Enzo Gabriel Martínez Suárez
90′ Francisco Leonel Lima Silva Machado
Abdel Jalil Zaim Idriss Medioub
Gonçalo Matias Ramos
Telmo Emanuel Gomes Arcanjo69′
90′ Andreas Samaris
Souleymane Anne84′
69′ Adel Taarabt
Jhon Eduard Murillo Romaña59′
77′  90′ Gian-Luca Waldschmidt
Tomislav Štrkalj59′

Zespół Benficy Lizbona był w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Benficy Lizbona przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.