SL Benfica Lizbona - CD Nacional Funchal 1-1 (1-0). Liga portugalska - 15. kolejka Primeira Liga

25 stycznia na Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) w Lizbonie odbył się pojedynek 15. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Benficy Lizbona i Nacionalu Funchal. Mecz zakończył się remisem 1-1.

15. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-01-25 18:00 | Stadion: Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) | Arbiter: Rui Manuel Gomes Costa
SL Benfica Lizbona
CD Nacional Funchal
1
1
Chiquinho 14'
B. Róchez 48'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 starć jedenastka Benficy Lizbona wygrała 24 razy i zanotowała cztery porażki oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Benficy Lizbona otworzyli wynik. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Chiquinho. Asystę zaliczył Pizzi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Benficy Lizbona.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 48. minucie wynik ustalił Bryan Róchez. Bramka padła po podaniu Kenjego Gorrégo.

W 58. minucie Vincent Koziello zastąpił Rúbena Micaela. Trener Nacionalu Funchal postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Vincenta Thilla i na pole gry wprowadził napastnika João Camacha, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Benficy Lizbona postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Pedrinho, a murawę opuścił Rafa Silva.

W 62. minucie Darwin Núñez został zmieniony przez Gonçala Ramosa, a za Chiquinha wszedł na boisko Adel Taarabt, co miało wzmocnić zespół Benficy Lizbona. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ruiego Correię na Lucasa Kala w 86. minucie oraz Kenjego Gorrégo na João Victora w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku. Od 71. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Nacionalu Funchal i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Kalindi Alves de Souza
71′ . Jardel
Pedro Henrique de Oliveira Correia80′
Francisco Reis Ferreira
Rui Jorge Farto Correia86′
Franco Emanuel Cervi
Witiness Chimoio Joao Quembo
61′ Silva Rafa
Vincent Edouard André Koziello58′
 14′ 77′ Francisco Leonel Lima Silva Machado
Nuno Miguel Oliveira Borges
62′ Darwin Gabriel Núñez Ribeiro
Lucas Kal Schenfeld Prigioli86′
61′ Pedro Victor Delmino da Silva
Abdullahi Ibrahim Alhassan
62′ Gonçalo Matias Ramos
Vladan Danilović
Andreas Samaris
João Victor Lima Ferreira90′
77′ Adel Taarabt
Micael Ruben58′ 90′
Facundo Ferreyra
João Pedro Gomes Camacho59′

Przewaga drużyny Benficy Lizbona w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Zawodnicy Benficy Lizbona dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół Benficy Lizbona w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.