SL Benfica Lizbona - Boavista FC 3-1 (2-1). Liga portugalska - 6. kolejka Primeira Liga

W meczu 6. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 20 września, zespół Benficy Lizbona zwyciężył z Boavistą 3-1 (2-1). Mecz na Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) w Lizbonie obejrzało 23 000 widzów.

6. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-09-20 20:00 | Stadion: Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) | Widzów: 23000 | Arbiter: Hugo Filipe Ferreira de Campos Moreira Miguel
Gustavo 32'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Jedenastka Benficy Lizbona wygrała aż 19 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Benficy Lizbona otworzyli wynik. W 14. minucie Darwin Núñez dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Diogo Gonçalves.

W 25. minucie Yanis Hamache został zmieniony przez Filipe Ferreirę.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 32. minucie bramkę wyrównującą zdobył Gustavo. Asystę przy golu zaliczył Sebastián Pérez.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Benficy Lizbona przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Julian Weigl. Sytuację bramkową stworzył Nicolas Otamendi.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Nathanowi z Boavistej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Benficy Lizbona wyszedł w zmienionym składzie, za Dioga Gonçalvesa wszedł Valentino Lazaro. Także jedenastka Boavistej rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kenjego Gorrégo wszedł Paul-Georges Ntep. W 59. minucie kartkę dostał Lucas Verissimo, zawodnik Benficy Lizbona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benficy Lizbona w 61. minucie spotkania, gdy Darwin Núñez zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Rafy Silvy.

Po chwili trener Benficy Lizbona postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Romana Jaremczuka. Na boisko wszedł Éverton, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Boavista: Jacksonowi Porozowi w 69. i Petarowi Musie w 74. minucie. Między 76. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Benficy Lizbona: Darwin Núñez, Rafa Silva, Lucas Verissimo, na ich miejsce weszli: Rodrigo Pinho, Pizzi, Morato. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pedro Malheira, Sebastiána Péreza zajęli: Luís Santos, Yusupha Njie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Rafael Wihby Bracali
59′ 89′ Lucas Verissimo da Silva
Nathan Santos de Araújo36′
Jan Vertonghen
Rodrigo Abascal Barros
Nicolas Otamendi
Jackson Gabriel Porozo Vernaza69′
46′ Diogo António Cupido Gonçalves
Pedro Jorge Gonçalves Malheiro76′
 34′ Julian Weigl
Sebastián Pérez Cardona82′
Alex Grimaldo
Yanis Hamache25′
Joao Mario
Gaïus Makouta
88′ Silva Rafa
Gustavo Affonso Sauerbeck  32′
66′ Roman Jaremczuk
Petar Musa74′
 14′, 61′ 80′ Darwin Gabriel Núñez Ribeiro
Kenji Joel Gorré46′
Helton Brant Aleixo Leite
Alireza Safar Beiranvand
89′ Felipe Rodrigues da Silva
Diogo Miguel de Sousa Madureira
Gedson Carvalho Fernandes
Marcelo Amado Djaló Taritolay
46′ Valentino Lazaro
Filipe Ferreira25′
Soualiho Meité
Tomás Mascarenhas Lemos Reymão Nogueira
88′ Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi
Paul-Georges Ntep de Madiba46′
80′ Rodrigo Cunha Pereira de Pinho
Miguel Silva Reisinho
Gonçalo Matias Ramos
Luís Miguel Castelo Santos76′
66′ Éverton Sousa Soares
Yusupha Njie82′

Zespół Benficy Lizbona był w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Boavistej przyznał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Boavistej dokonał czterech zmian.