SL Benfica II - UD Oliveirense 4-0 (1-0). Liga portugalska - 14. kolejka Segunda Liga

3 stycznia na Caixa Futebol Campus w Seixal odbył się pojedynek 14. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Benficy II i Oliveirense. Starcie zakończyło się zwycięstwem Benficy II 4-0.

14. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-01-03 12:00 | Stadion: Caixa Futebol Campus | Arbiter: Rui Miguel Gomes Lima
Paulo Bernardo 86'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Benficy II wygrała aż 11 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Benficy II w 15. minucie spotkania, gdy Morato strzelił pierwszego gola.

W 19. minucie za Ricarda Tavaresa wszedł Michel. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Benfica II: Tiagowi Gouvei w 24. i Kevinowi Csobothowi w 43. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Benficy II.

Drużyna Oliveirense ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 51. minucie wynik na 2-0 podwyższył Henrique Araújo.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Oliveirense: Pedro Machadowi w 68. i Júliowi Coelhowi w 75. minucie.

W tej samej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Henrique Araújo z Benficy II. W 78. minucie w jedenastce Benficy II doszło do zmiany. Rafael Brito wszedł za Dioga Mendesa.

Chwilę później trener Benficy II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Ronaldo Camará, a murawę opuścił Tiago Gouveia. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Oliveirense: Léo Bahii w 81. i Michelowi w 83. minucie. W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: José Gomes, Luis Lopes, a na ich miejsce weszli Henrique Araújo, Paulo Bernardo.

Niedługo później Paulo Bernardo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benficy II, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie meczu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Ricardo Ferreira Tavares19′
 15′ Felipe Rodrigues da Silva
Leandro Xavier Marques Silva
78′ Diogo Alexandre Almeida Mendes
Pedro Miguel Ruas Machado68′
 86′ 86′ Paulo Guilherme Gonçalves Bernardo
Leonardo Alves Sao Pedro de Jesus81′
Ilija Vukotić
Thalis Henrique Cantanhede57′
24′ 79′ Tiago Maria Antunes Gouveia
Filipe Goncalves
43′ 69′ Kevin Csoboth
Kazuya Onohara71′
Filipe Miguel Nicolácia da Cruz
Dionathã da Silva70′
 51′, 75′ 86′ Henrique Pereira Araújo
Michel Barbosa de Lima19′ 83′
79′ Ronaldo Camará
Luiz Henrique Beserra dos Santos70′
78′ Rafael Alexandre Sousa Gancho Brito
Sele Davou71′
Tomás Alexandre Rente Azevedo
Pedro Tavares Ferreira
86′ Ze Gomes
Jorge Luiz Barbosa Teixeira57′
86′ Luis Henrique Barros Lopes
João Miguel Fernandes de Lima57′
69′ Samuel Lopes Robalo Pedro
António Pina Gomes

Piłkarze Benficy II obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.