SL Benfica II - SC Covilha 1-1 (1-1). Liga portugalska - 32. kolejka Segunda Liga

W meczu 32. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 8 maja, zespół Benficy II zremisował z Covilha 1-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Caixa Futebol Campus w Seixal.

32. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-05-08 18:00 | Stadion: Caixa Futebol Campus | Arbiter: Bruno Miguel Cândido Rebocho
SL Benfica II
SC Covilha
1
1
Henrique Araújo 22'
Jaime 24'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć drużyna Covilha wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Rafael Brito, zawodnik gospodarzy.

Nagle piłkarze Benficy II nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie Henrique Araújo dał prowadzenie swojej jedenastce. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze Covilha nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Jaime.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Filipe Cardosowi z Covilha. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 62. minucie Úmaro Embaló został zmieniony przez Kevina Csobotha. W tej samej minucie w zespole Benficy II doszło do zmiany. Diogo Mendes wszedł za Rafaela Britę.

W 72. minucie arbiter pokazał kartkę Tomásowi Araújowi, zawodnikowi Benficy II. Po chwili trener Covilha postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Mohameda Ndao. Na boisko wszedł Jorge Vilela, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Trener Benficy II postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił obrońcę Fábia Baptistę i na pole gry wprowadził napastnika Filipe Cruza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Od 82 minuty boisko opuścili zawodnicy Benficy II: Tiago Gouveia, Luis Lopes, na ich miejsce weszli: Jair Tavares, Martim Neto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce João Cardosa, Wendla zajęli: Bernardo Martins, Areias. Na sześć minut przed zakończeniem starcia kartkę obejrzał Jorge Vilela z jedenastki gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Leonardo Navacchio
72′ Tomás Lemos Araújo
Joel Ângelo Couto Ferreiro Vital
Godfried Ayesu Owusu Frimpong
André Filipe Lopes Almeida
82′ Fábio Pereira Baptista
Tiago André Lopes Moreira
Felipe Rodrigues da Silva
Jaime Daniel Melão Simões  24′
David José Gomes Oliveira Tavares
Jean Felipe Nogueira da Silva
7′ 62′ Rafael Alexandre Sousa Gancho Brito
Filipe Couto Cardoso44′
82′ Tiago Maria Antunes Gouveia
Mohamed Lamine Ndao81′
90′ Luis Henrique Barros Lopes
João Pedro Pinto Cardoso88′
62′ Úmaro Embaló
Wendel da Silva Costa Wendel90′
 22′ Henrique Pereira Araújo
Gleison Wilson Da Silva Moreira
Leo Brian Kokubo
Bruno Miguel Miranda Bolas
Branimir Kalaica
Felipe Francisco Macedo
82′ Filipe Miguel Nicolácia da Cruz
David Moisés Sousa Santos
62′ Diogo Alexandre Almeida Mendes
Jorge Daniel Abreu Vilela81′ 84′
90′ Martim Carvalho Neto
Abdul Wahab Hanan
Cher Ndour
Bernardo Sousa Pereira Brites Martins88′
62′ Kevin Csoboth
Leonardo Ferreira Cá
João Pedro Moreira Resende
Rui Manuel Linhares Areias90′
82′ Jair Veiga Vieira Tavares
Lewis Mbah Enoh

Przewaga zespołu Benficy II w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka Benficy II w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.