SL Benfica II - Rio Ave FC 2-0 (1-0). Liga portugalska - 13. kolejka Segunda Liga

W meczu 13. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 4 grudnia, drużyna Benficy II zwyciężyła z Rio Ave 2-0 (1-0). Mecz na Caixa Futebol Campus w Seixal obejrzało 362 widzów.

13. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-12-04 19:00 | Stadion: Caixa Futebol Campus | Widzów: 362 | Arbiter: João Pedro Costa Teixeira Afonso
SL Benfica II
Rio Ave FC
2
0
Paulo Bernardo 28'
Tiago Gouveia 56'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia pokazał żółtą kartkę Rafaelowi Britowi z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Benficy II w 28. minucie spotkania, gdy Paulo Bernardo zdobył pierwszą bramkę. W 32. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fábia Baptistę z Benficy II, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Gugę z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Benficy II.

W 47. minucie żółtą kartką został ukarany Alhassane Sylla, piłkarz Rio Ave.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tiago Gouveia wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benficy II, strzelając kolejnego gola w 56. minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 59. minucie za Jocę wszedł Zé Manuel. Trener Rio Ave wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fábia Conceição. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Gabrielzinho. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Benficy II doszło do zmiany. Diogo Capitão wszedł za Rafaela Brita.

W tej samej minucie trener Benficy II postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jair Tavares, a murawę opuścił Tiago Gouveia. W 73. minucie czerwone kartki dostali: Fábio Baptista (po drugiej żółtej) z Benficy II oraz Alhassane Sylla (po drugiej żółtej) z Rio Ave. Na siedem minut przed zakończeniem starcia żółtą kartkę otrzymał Hugo Gomes z Rio Ave.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Pedro Miguel Gaspar Amaral
32′ 73′ Fábio Pereira Baptista
Renato Pantalon
Sandro Plínio Rosa Cruz
Alhassane Sylla47′ 73′
75′ Martim Carvalho Neto
Jorge Samuel Figueiredo Fernandes59′
 28′ Paulo Guilherme Gonçalves Bernardo
Vitor Hugo Gomes da Silva
9′ 71′ Rafael Alexandre Sousa Gancho Brito
Gonçalo Rosa Gonçalves Pereira Rodrigues45′ 85′
 56′ 71′ Tiago Maria Antunes Gouveia
Gabriel Airton de Souza Gabrielzinho71′
85′ Úmaro Embaló
Pedro Manuel Lobo Peixoto Mineiro Mendes
75′ Henrique Pereira Araújo
Abdul-Aziz Yakubu
Carlos Joaquim Dos Santos
Leonardo da Silva Vieira
75′ Filipe Miguel Nicolácia da Cruz
Sávio Antônio Alves
Miguel Raimundo Nóbrega
Ângelo Rafael Teixeira Alpoim Meneses
85′ Ronaldo Camará
Rúben Filipe dos Santos Vieira de Sousa Gonçalves85′
João Roberto Rota Neto
Kelvin Yannick Fortes Monteiro
71′ Diogo André Simões Capitão Machado
João Pedro Salazar da Graça
75′ Luis Henrique Barros Lopes
Fábio Ronaldo Costa Conceição71′
Samuel Lopes Robalo Pedro
Andre Filipe Ukra
71′ Jair Veiga Vieira Tavares
. Ze Manuel59′

Piłkarze Benficy II obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte oraz jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Rio Ave w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Rio Ave rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie CD Mafra. Natomiast 14 grudnia Academico de Viseu FC będzie gościć zespół Benficy II.