SL Benfica II - FC Vizela 1-1 (1-1). Liga portugalska - 12. kolejka Segunda Liga

W starciu 12. kolejki portugalskiej Segunda Liga, które rozegrane zostało 20 grudnia, drużyna Benficy II zremisowała z FC Vizela 1-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Caixa Futebol Campus w Seixal.

12. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-12-20 16:00 | Stadion: Caixa Futebol Campus | Arbiter: Cláudio Filipe Ruivo Pereira
SL Benfica II
FC Vizela
1
1
Henrique Araújo 12'
Cassiano 45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Benficy II wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Benficy II nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Henrique Araújo.

W 28. minucie Branimir Kalaica został zastąpiony przez Tomása Araúja.

Zawodnicy FC Vizela nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił z rzutu karnego Cassiano. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 62. minucie w drużynie FC Vizela doszło do zmiany. Kiko Bondoso wszedł za Tavinha. Trener FC Vizela postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Ericsona i na pole gry wprowadził napastnika Fernanda Cardoza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Vizela: Kikiemu Afonsowi w 75. i Fernandowi Cardozowi w 82. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Pedro José Moreira Silva
28′ Branimir Kalaica
Christian Neiva Afonso75′
70′ Pedro Luís Machado Ganchas
Matheus de Mello Costa
84′ Fábio Pereira Baptista
Ericson Jorge Silva Rodrigues Duarte68′
84′ Ilija Vukotić
Francis Cann
84′ Kevin Csoboth
Cassiano Dias Moreira  45′ (k.) 87′
 12′ Henrique Pereira Araújo
Octávio Alexandre Leal Barros62′
Carlos Joaquim Dos Santos
Manuel Mama Samba Baldé
28′ Tomás Lemos Araújo
João Pedro Mendes Silva
Gonçalo João Fernandes Loureiro
Richard Ofori
84′ Ronaldo Camará
João Pedro Fernandes Pais
Rafael Alexandre Sousa Gancho Brito
Marcelo Machado Vilela
Tomás Alexandre Rente Azevedo
Fernando David Cardozo Paniagua68′ 82′
70′ Tiago Maria Antunes Gouveia
André Tiago Carneiro Soares
84′ Ze Gomes
Diogo Ribeiro87′
84′ Filipe Miguel Nicolácia da Cruz
Francisco Miguel Ribeiro Tomé Tavares Bondoso62′

Arbiter nie ukarał zawodników Benficy II żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka FC Vizela w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.