SL Benfica II - CD Mafra 2-0 (1-0). Liga portugalska - 21. kolejka Segunda Liga

22 lutego na Caixa Futebol Campus w Seixal odbyło się spotkanie 21. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Benficy II i Mafry. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Benficy II 2-0.

21. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-02-22 17:00 | Stadion: Caixa Futebol Campus | Arbiter: José Dinis Lopes Nunes Godinho Gorjão
SL Benfica II
CD Mafra
2
0
Gonçalo Ramos 35'
Diogo Mendes 51'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Mafry wygrał dwa razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Benficy II zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Mafry była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał João Miguelowi z Mafry. Była to 34. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benficy II w 35. minucie spotkania, gdy Gonçalo Ramos strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Benficy II.

W 47. minucie kartkę dostał João Ferreira z jedenastki gospodarzy.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Benficy II, zdobywając kolejną bramkę. W 51. minucie wynik na 2-0 podwyższył Diogo Mendes.

W 61. minucie Gonçalo Ramos został zmieniony przez Henrique Araúja. Na murawie, jak to często zdarzało się Mafrze w tym sezonie, pojawił się Nuno Campos, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 65. minucie Tomása Domingosa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Lee Gwangin, Carlos Daniel, a na ich miejsce weszli João Graça, Andrezinho.

W 70. minucie sędzia ukarał kartką Davida Tavaresa, piłkarza gospodarzy. Po chwili trener Benficy II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Luis Lopes, a murawę opuścił Tiago Gouveia. W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Stevy'ego Okitokandjo z Mafry, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Sandra Cruza z drużyny przeciwnej.

Między 79. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Benficy II: Diogo Mendes, Úmaro Embaló, Ilija Vukotić, na ich miejsce weszli: Fábio Baptista, Tomás Azevedo, Rafael Brito. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rodriga Martinsa, Cucy zajęli: Edi Semedo, Rúben Ramos. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Pedro Henrique Barcelos Silva
47′ João Diogo Fonseca Ferreira
Tomás Caldas Januário Carvalho Domingos65′
Felipe Rodrigues da Silva
João Tiago Oliveira da Cunha
90′ Sandro Plinio Rosa Cruz
Guilherme Filipe Salgado Ferreira
 51′ 87′ Diogo Alexandre Almeida Mendes
João Miguel Xavier Ferreira dos Santos34′
70′ David José Gomes Oliveira Tavares
Rodrigo Miguel Forte Paes Martins79′
 35′ (k.) 61′ Gonçalo Matias Ramos
Carlos Miguel Pereira Fernandes79′
87′ Ilija Vukotić
André Miguel Pinto Lopes65′
78′ Tiago Maria Antunes Gouveia
João Pedro Salazar da Graça65′
87′ Úmaro Embaló
Dejan Kerkez
87′ Fábio Pereira Baptista
Nuno Vieira Campos65′
87′ Rafael Alexandre Sousa Gancho Brito
Rúben Ismael Valente Ramos79′
87′ Tomás Alexandre Rente Azevedo
Carlos Daniel Cevada Teixeira65′
Gerson Liliano Saches Sousa
Gwangin Lee65′
78′ Luis Henrique Barros Lopes
Gustavo Moura e Souza
61′ Henrique Pereira Araújo
Edi Maurício Sanches Semedo79′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Mafry pokazał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.