SL Benfica II - CD Cova Piedade 0-1 (0-1). Liga portugalska - 26. kolejka Segunda Liga

W spotkaniu 26. kolejki portugalskiej Segunda Liga, które rozegrane zostało 28 marca, zespół Benficy II przegrał z CD Cova 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Caixa Futebol Campus w Seixal.

26. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-03-28 17:00 | Stadion: Caixa Futebol Campus | Arbiter: João Filipe Malheiro Pinto
SL Benfica II
CD Cova Piedade
0
1
Hugo Firmino 21'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć drużyna CD Cova wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie arbiter ukarał kartką João Meirę, piłkarza gości.

Jedynego gola meczu strzelił Hugo Firmino dla zespołu CD Cova. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Robsona z CD Cova, a w 37. minucie Úmara Embaló z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CD Cova.

W 58. minucie kartkę otrzymał Alex Freitas z CD Cova. W 62. minucie w drużynie Benficy II doszło do zmiany. Samuel Pedro wszedł za Úmara Embaló.

Trener Benficy II postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Sandra Cruza i na pole gry wprowadził napastnika Jaira Tavaresa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie trener CD Cova postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Gonçala Marię wszedł Filipe Maio, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. W 62. minucie Alex Freitas zastąpił João Abreu.

Między 68. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy CD Cova: João Vieira, Thabo Cele, Bruno Alves, na ich miejsce weszli: Arnold Nkufo, João Patrão, Cristiano Gomes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Martima Neta, Dioga Mendesa zajęli: Luis Lopes, Rafael Brito. Od 84. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Joao Meira11′
62′ Sandro Plínio Rosa Cruz
Thabo Cele82′
75′ Diogo Alexandre Almeida Mendes
Bruno Miguel Mendes Alves82′
Tiago Filipe Alves Araújo
Gonçalo Garcias Neves Maria62′
75′ Martim Carvalho Neto
Hugo Filipe Pinto Servulo Firmino  21′
David José Gomes Oliveira Tavares
Robson Vaz Shimabuku36′
37′ 62′ Úmaro Embaló
João Pedro Abreu De Oliveira62′
75′ 90′ Rafael Alexandre Sousa Gancho Brito
Cícero Clebson Alves Santana
Tiago Maria Antunes Gouveia
Cristiano Castro Gomes82′
75′ Luis Henrique Barros Lopes
João Filipe Couto Patrão82′ 85′
62′ Samuel Lopes Robalo Pedro
Femi Emmanuel Balogun
62′ Jair Veiga Vieira Tavares
Anthony Miguel Blondell Blondell

Przewaga drużyny Benficy II w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom CD Cova przyznał sześć.

Zespół Benficy II w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.