SL Benfica II - Casa Pia AC 2-0 (1-0). Liga portugalska - 19. kolejka Segunda Liga

7 lutego na Caixa Futebol Campus w Seixal odbył się pojedynek 19. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Benficy II i Casy Pia AC. Mecz zakończył się zwycięstwem Benficy II 2-0.

19. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-02-07 18:00 | Stadion: Caixa Futebol Campus | Arbiter: João Carlos Casegas Marques Almeida
SL Benfica II
Casa Pia AC
2
0
Henrique Araújo 41'
Pedro Ganchas 81'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Benficy II wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 14. a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Henrique Araújo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benficy II, strzelając gola w 41. minucie starcia. To już piąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 42. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kelechiego Christiana z Casy Pia AC, a w 43. minucie Henrique Araúja z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Benficy II.

W 63. minucie za Tiaga Gouveię wszedł Úmaro Embaló. A kibice Casy Pia AC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Christiana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Vitó.

W 69. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Camilo Triana, Ença Fati, a na ich miejsce weszli Jota II, Nermin Zolotić. Chwilę później trener Benficy II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Luis Lopes, a murawę opuścił Henrique Araújo. W 74. minucie Fábio Baptista został zmieniony przez Filipe Cruza, a za Davida Tavaresa wszedł na boisko Tomás Azevedo, co miało wzmocnić zespół Benficy II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Abdula Abubakariego na Donalda Djousségo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benficy II w 81. minucie spotkania, gdy Pedro Ganchas zdobył drugą bramkę. W 82. minucie w drużynie Casy Pia AC doszło do zmiany. Jefferson wszedł za Dericka Poloniego.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Ilii Vukoticiowi z Benficy II. Była to 85. minuta pojedynku. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Kelechi John Christian42′
 81′ 26′ Pedro Luís Machado Ganchas
Zach Muscat
74′ Fábio Pereira Baptista
Marvin Martins Santos Da Graca
Sandro Plinio Rosa Cruz
Derick Theodoro Santos Poloni82′
Diogo Alexandre Almeida Mendes
Victor Emanuel Araújo Ferreira69′
14′ Tiago Filipe Alves Araújo
Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves
80′ David José Gomes Oliveira Tavares
Nermin Zolotić34′ 69′
85′ Ilija Vukotić
Abdul Malik Abubakari77′
63′ Tiago Maria Antunes Gouveia
João Pedro Ferreira Silva69′
 41′ 43′ 73′ Henrique Pereira Araújo
Jefferson Moreira Nascimento82′
80′ Tomás Alexandre Rente Azevedo
Christian da Silva Fiel69′
Gerson Liliano Saches Sousa
Romeu Oliveira Ribeiro
63′ Úmaro Embaló
Diego Luiz de Siqueira Medeiros
Ze Gomes
Donald Dering Djoussé77′
73′ Luis Henrique Barros Lopes
Ença Fati69′
74′ Filipe Miguel Nicolácia da Cruz
Camilo José Triana Fragoso69′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Benficy II w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.