SL Benfica II - Académica de Coimbra 2-2 (1-0). Liga portugalska - 16. kolejka Segunda Liga

16 stycznia na Caixa Futebol Campus w Seixal odbył się mecz 16. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Benficy II i Académicy. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

16. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-01-16 17:00 | Stadion: Caixa Futebol Campus | Arbiter: José Dinis Lopes Nunes Godinho Gorjão
M. Bouldini 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków drużyna Benficy II wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 23. minucie sędzia pokazał kartkę Pedro Ganchasowi, piłkarzowi gospodarzy.

Tymczasem to zawodnicy Benficy II otworzyli wynik. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Tomás Araújo.

W 37. minucie za Fábia Viannę wszedł Fabiano. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Benficy II.

W 63. minucie w zespole Benficy II doszło do zmiany. Gerson Sousa wszedł za Tiaga Araúja. W 65. minucie arbiter pokazał kartkę Diogowi Mendesowi z drużyny gospodarzy. W 73. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Fabinho.

Trener Académicy postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Fabinha i na pole gry wprowadził napastnika João Mária, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Piłkarze Benficy II szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 75. minucie Pedro Ganchas dał prowadzenie swojej drużynie.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia przyznał kartkę João Ferreirze z Benficy II. Chwilę później trener Benficy II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Rafael Brito, a murawę opuścił Henrique Araújo. W 88. minucie Leandro Sanca został zmieniony przez Rafaela Furtada, co miało wzmocnić zespół Académicy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gonçala Ramosa na Luisa Lopesa.

W doliczonej drugiej minucie spotkania arbiter pokazał kartki Paulowi Bernardowi z Benficy II oraz Mohamedowi Bouldiniemu z drużyny gości.

Jedenastka gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 17 minut, zespół Académicy doprowadził do remisu. Gola strzelił Mohamed Bouldini. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Michael Simões Domingues
 28′ Tomás Lemos Araújo
Rafael José Fernandes Teixeira Vieira
79′ João Diogo Fonseca Ferreira
Fábio André Freitas Vianna37′
 75′ 23′ Pedro Luís Machado Ganchas
Bruno Martins Teles
Felipe Rodrigues da Silva
Mickaël Pereira Moura
65′ Diogo Alexandre Almeida Mendes
Ricardo Dias
63′ Tiago Filipe Alves Araújo
Ricardo Guima
90′ Paulo Guilherme Gonçalves Bernardo
Fábio Miguel Jesus Carvalho  73′ (k.) 74′
90′ Gonçalo Matias Ramos
Leandro Mário Baldé Sanca88′
Tiago Maria Antunes Gouveia
Mohamed Bouldini  90′ 90′
80′ Henrique Pereira Araújo
Carlos Daniel Silveira da Graça
80′ Rafael Alexandre Sousa Gancho Brito
Pedro José de Moura Duarte Pinto
Tomás Alexandre Rente Azevedo
Diogo João Nogueira Pereira
63′ Gerson Liliano Saches Sousa
Atair Mimito Rocha Biai
90′ Luis Henrique Barros Lopes
Rafael Victor de Oliveira Furtado88′
Filipe Miguel Nicolácia da Cruz
João Mário Nunes Fernandes74′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.