SC Farense - SL Benfica Lizbona 0-0. Liga portugalska - 20. kolejka Primeira Liga

21 lutego na Estádio de São Lúis w Faro odbył się mecz 20. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Farense i Benficy Lizbona. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

20. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-21 21:15 | Stadion: Estádio de São Lúis | Arbiter: Hugo Filipe Ferreira de Campos Moreira Miguel
SC Farense
SL Benfica Lizbona
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 starć jedenastka Farense wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż 12 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Benficy Lizbona próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Gabriel z zespołu gości. Była to 31. minuta starcia.

W 54. minucie w jedenastce Benficy Lizbona doszło do zmiany. Diogo Gonçalves wszedł za Gilberta. W tej samej minucie Darwin Núñez został zastąpiony przez Giana-Lucę Waldschmidta.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Benficy Lizbona doszło do zmiany. Álex Grimaldo wszedł za Nuna Tavaresa. Kibice Benficy Lizbona nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pizziego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Gabriel. W 70. minucie Madi Queta został zmieniony przez Djalmę, a za Burę wszedł na boisko Fabrício Isidoro, co miało wzmocnić drużynę Farense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Évertona na Franca Cerviego.

W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pedro Henriquego z Farense, a w 89. minucie Nicolasa Otamendiego z drużyny przeciwnej. Trener Farense postanowił zagrać agresywniej. W drugiej minucie doliczonego czasu meczu zmienił pomocnika Pedro Henriquego i na pole gry wprowadził napastnika Nikolę Stojiljkovicia, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Cztery minuty później kartkę otrzymał Jonatan Lucca z Farense.

Helton Brant Aleixo Leite
83′ Jorge Braima Nogueira
Silva Rafa
70′ Madi Queta
Éverton Sousa Soares76′
90′ Jonatan Lucca
Adel Taarabt
Ryan Gauld
Haris Seferović
86′ 90′ Pedro Henrique Alves de Almeida
Lucas Verissimo da Silva
83′ Fabrício Isidoro Fonseca de Jesus
Franco Emanuel Cervi76′
Filipe Joaquim Melo Silva
Diogo António Cupido Gonçalves54′
70′ Djalma Braume Manuel Abel Campos
Pedro Victor Delmino da Silva
Braian Ezequiel Mansilla
Francisco Leonel Lima Silva Machado
Hugo André Rodrigues Seco
Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi65′
90′ Nikola Stojiljković
Gian-Luca Waldschmidt54′

Przewaga drużyny Benficy Lizbona w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka Farense w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.