SC Farense - Portimonense SC 1-1 (1-0). Liga portugalska - 29. kolejka Primeira Liga

27 kwietnia na Estádio de São Lúis w Faro odbyło się starcie 29. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Farense i Porimonense. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

29. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-04-27 22:45 | Stadion: Estádio de São Lúis | Arbiter: Luis Miguel Branco Godinho
SC Farense
Portimonense SC
1
1
Pedro Henrique 24'
Aylton Boa Morte 79'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Porimonense.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Farense w 24. minucie spotkania, gdy Pedro Henrique strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Ryan Gauld.

Między 33. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Farense.

Na drugą połowę jedenastka Porimonense wyszła w zmienionym składzie, za Willyana wszedł Anderson Oliveira. W 63. minucie za Braiana Mansillę wszedł Licá.

A kibice Porimonense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Denisa-Willa Pohę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ewerton. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola. Niedługo później trener Farense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Madi Queta, a murawę opuścił Fabrício Isidoro.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 79. minucie wynik ustalił Aylton Morte.

Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Fali Candé, piłkarz Porimonense. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Lucas Possignolo
35′ Eduardo Ferreira dos Santos
Maurício de Carvalho Antônio
Abner Felipe Souza de Almeida
Fali Candé83′
76′ Fabrício Isidoro Fonseca de Jesus
Aylton Filipe Boa Morte  79′ 90′
41′ Jonatan Lucca
Ewerton da Silva Pereira71′
Ryan Gauld
Willyan da Silva Rocha33′ 46′
63′ Braian Ezequiel Mansilla
Fabricio dos Santos Messias87′
Amine Oudrhiri Idrissi
Dener Gomes Clemente
 24′ Pedro Henrique Alves de Almeida
Anderson de Oliveira da Silva46′
63′ Luís Carlos Pereira Carneiro
Bruno Daniel Pereira Castro Moreira90′
76′ Madi Queta
Jafar Salmani90′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna Farense w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.