SC Farense - Moreirense FC 1-2 (0-1). Liga portugalska - 18. kolejka Primeira Liga

W pojedynku 18. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 8 lutego, zespół Farense przegrał z Moreirense 1-2 (0-1). Starcie odbyło się na Estádio de São Lúis w Farze.

Rafael Martins 79'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Moreirense.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Stevenowi de Sousie z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Moreirense w 28. minucie spotkania, gdy Yan strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Lucas Rodrigues.

W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Amine Oudrhiri z Farense, a w 43. minucie Aleksa Soaresa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Moreirense.

Trener Farense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Madiego Quetę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Cláudio Falcão. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola. Na drugą połowę jedenastka Moreirense wyszła w zmienionym składzie, za Stevena de Sousę, Waltersona weszli Nahuel Ferraresi, Rafael Martins. Także drużyna Farense wyszła w zmienionym składzie, za Braiana Mansillę wszedł Jonatan Lucca.

Trener Moreirense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Ibrahima Camará, a murawę opuścił Alex Soares. W 60. minucie kartką został ukarany Ryan Gauld, zawodnik gospodarzy. W 67. minucie za Nikolę Stojiljkovicia wszedł Pedro Henrique.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Moreirense doszło do zmiany. Filipe Soares wszedł za Lucasa Rodriguesa. W 75. minucie sędzia pokazał kartkę Pedro Henriquemu, piłkarzowi Farense.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Moreirense w 79. minucie spotkania, gdy Rafael Martins zdobył z karnego drugą bramkę. W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Braiana Mansillę z Farense, a w 87. minucie Ibrahimę Camará z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie André Pinto został zmieniony przez Hugona Seca, co miało wzmocnić jedenastkę Farense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yan na Derika Lacerdę.

Zespół Farense nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania gola kontaktowego strzelił Pedro Henrique.

Jedenastce Farense zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Moreirense.

Steven de Sousa Vitória7′ 46′
87′ André Almeida Pinto
Abdoulaye Ba
Eduardo Ferreira dos Santos
Lazar Rosić
Fabio Nunes
Alexandre Miguel Barros Soares43′ 56′
36′ Amine Oudrhiri Idrissi
Anthony D'Alberto
Luís Carlos Pereira Carneiro
Abdu Cadri Conté
81′ 46′ Braian Ezequiel Mansilla
Fábio José Ferreira Pacheco
46′ Cláudio Falcão Santos
Yan Matheus Santos Souza  28′ 88′
60′ Ryan Gauld
Walterson Silva46′
67′ Nikola Stojiljković
Filipe Miguel Barros Soares68′
67′  90′ 75′ Pedro Henrique Alves de Almeida
Ibrahima Camará56′ 87′
Jorge Braima Nogueira
David Martins Simão
46′ Jonatan Lucca
Clecildo Rafael Martins de Souza Ladislau46′  79′ (k.)
46′ Madi Queta
Derik Gean Severino Lacerda88′
87′ Hugo André Rodrigues Seco
André Luis Silva de Aguiar

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy Moreirense otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Moreirense w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.