SC Farense - FC Paços de Ferreira 1-1 (0-0). Liga portugalska - 11. kolejka Primeira Liga

27 grudnia na Estádio de São Lúis w Farze odbył się pojedynek 11. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Farense i FC Paços. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

11. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-12-27 18:30 | Stadion: Estádio de São Lúis | Arbiter: Luis Miguel Branco Godinho
SC Farense
FC Paços de Ferreira
1
1
R. Gauld 74'
Douglas Tanque 60'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna FC Paços wygrała jeden raz, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 24. minucie Eduardo Mancha zastąpił Burę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Marcelo z FC Paços. Była to 45. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie kartkę dostał Cláudio Falcão, piłkarz Farense.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Paços w 60. minucie spotkania, gdy Douglas Tanque strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Stephena Antunesa z FC Paços, a w 68. minucie Ryana Gaulda z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener FC Paços postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Mohamed Diaby, a murawę opuścił Luíz Carlos. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Farense doszło do zmiany. Madi Queta wszedł za Braiana Mansillę.

Drużyna Farense wyrównała wynik meczu. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Ryan Gauld. Bramka padła po podaniu Madiego Quety.

Od 81. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Fernando Manuel Ferreira Fonseca90′
54′ Cláudio Falcão Santos
Marcelo dos Santos Ferreira45′
24′ Eduardo Ferreira dos Santos
Jóbson de Brito Gonzaga90′
Fabio Nunes
Oleg Reabciuk
74′ Braian Ezequiel Mansilla
Luíz Carlos Martins Moreira69′
87′ Amine Oudrhiri Idrissi
Bruno Xavier Almeida Costa86′
Fabrício Isidoro Fonseca de Jesus
Stephen Antunes Eustáquio66′
 74′ 68′ Ryan Gauld
Hélder José Castro Ferreira76′
51′ Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes
Douglas Willian da Silva Souza  60′ (k.) 90′
52′ Bilel Aouacheria
Mohamed Lamine Diaby69′ 81′
24′ Jorge Braima Nogueira
Matchoi Bobó Djaló
Filipe Joaquim Melo Silva
Lucas da Silva de Jesus
52′ Luís Carlos Pereira Carneiro
Adriano Duarte Castanheira76′
74′ Madi Queta
José Uilton Silva de Jesus76′
51′ Nikola Stojiljković
João Pedro Sousa Silva86′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom FC Paços pokazał sześć.