SC Farense - CD Tondela 1-0 (0-0). Liga portugalska - 33. kolejka Primeira Liga

15 maja na Estádio de São Lúis w Faro odbył się pojedynek 33. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Farense i CD Tondela. Starcie zakończyło się zwycięstwem Farense 1-0.

33. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-05-15 16:30 | Stadion: Estádio de São Lúis | Arbiter: Luis Miguel Branco Godinho
SC Farense
CD Tondela
1
0
R. Gauld 79'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny CD Tondela.

Już w pierwszych minutach drużyna CD Tondela próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 28. minucie za Césara Martinsa wszedł Cláudio Falcão.

Trener Farense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 52. minucie na plac gry wszedł Fabrício Isidoro, a murawę opuścił Amine Oudrhiri. W 58. minucie w zespole CD Tondela doszło do zmiany. Mario González wszedł za Tomislava Štrkalja.

Między 64. a 78. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom CD Tondela i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Farense w 79. minucie spotkania, gdy Ryan Gauld strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Salvador Agra z CD Tondela na 10 minut przed zakończeniem spotkania dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 78. minucie. Trener CD Tondela wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Souleymane Annego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić João Jaquité. Od 82 minuty boisko opuścili zawodnicy Farense: Madi Queta, Ryan Gauld, na ich miejsce weszli: Alvarinho, Bura. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pedro Augusta, Roberta Olabego zajęli: Rafael Barbosa, Jaume Grau.

W siódmej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał żółtymi kartkami Abnera Felipego, Beta, Burę z Farense.

CD Tondela
90′ Antonio Beto
Babacar Niasse Mbaye
Tomás Franco Tavares
Roberto de Jesus Machado
28′ César Henrique Martins
Yohan Tavares
Eduardo Ferreira dos Santos
Ricardo Miguel Martins Alves
90′ Abner Felipe Souza de Almeida
Filipe Ferreira
52′ Amine Oudrhiri Idrissi
João Lamine Jaquité81′
Luís Carlos Pereira Carneiro
Salvador Agra78′ 80′
64′ 87′ Madi Queta
Pedro Augusto Borges da Costa82′
Jonatan Lucca
Roberto Olabe del Arco66′ 90′
 79′ (k.) 87′ Ryan Gauld
João Pedro Almeida Machado
Pedro Henrique Alves de Almeida
Tomislav Štrkalj58′
Mário Ricardo Silva Velho
Pedro José da Silva Trigueira
87′ 90′ Jorge Candé Braima Nogueira
Telmo Emanuel Gomes Arcanjo
28′ Cláudio Falcão Santos
Jaume Grau Ciscar90′
52′ Fabrício Isidoro Fonseca de Jesus
Souleymane Anne81′
87′ . Alvarinho
Mario González Gutiérrez58′
Hugo André Rodrigues Seco
Rafael Avelino Pereira Pinto Barbosa82′

Przewaga zespołu CD Tondela w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gości obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.