SC Farense - CD Santa Clara 1-1 (1-0). Liga portugalska - 17. kolejka Primeira Liga

W spotkaniu 17. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 4 lutego, zespół Farense zremisował z Santa Clara 1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Estádio de São Lúis w Farze.

17. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-04 16:00 | Stadion: Estádio de São Lúis | Arbiter: Vitor Jorge Fernandes Ferreira
SC Farense
CD Santa Clara
1
1
R. Gauld 40'
Carlos 63'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Farense wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę Farense w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie Ryan Gauld dał prowadzenie swojemu zespołowi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Braian Mansilla.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Rafaelowi Ramosowi z Santa Clara. Była to 43. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Farense.

W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Carlos. Po chwili trener Farense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Pedro Henrique, a murawę opuścił Nikola Stojiljković.

W tej samej minucie za Braiana Mansillę wszedł Madi Queta. Na kwadrans przed zakończeniem starcia kartkę dostał Carlos z drużyny gości. Trener Santa Clara postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Lincolna i na pole gry wprowadził napastnika Shahriara Moghanlou. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 86. minucie kartką został ukarany Fábio Cardoso, zawodnik Santa Clara. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w zespole Santa Clara doszło do zmiany. João Afonso wszedł za Carlosa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Diogo Ferreira Salomo79′
73′ Braian Ezequiel Mansilla
Hidemasa Morita
Cláudio Falcão Santos
Carlos Alberto Carvalho da Silva Júnior  63′ (k.) 76′ 90′
 40′ Ryan Gauld
Cryzan da Cruz Queiroz Barcelos85′
73′ Nikola Stojiljković
Pierre Emmanuel Sagna
73′ Pedro Henrique Alves de Almeida
Shahriar Moghanlou85′
73′ Madi Queta
Andre Filipe Ukra

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Farense żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna Santa Clara w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.