SC Covilha - Leixoes SC 0-0. Liga portugalska - 31. kolejka Segunda Liga

W spotkaniu 31. kolejki portugalskiej Segunda Liga, które rozegrane zostało 2 maja, zespół Covilha zremisował z Leixoes 0-0. Pojedynek odbył się na Estádio Municipal José Santos Pinto w Covilhã.

31. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-05-02 17:00 | Stadion: Estádio Municipal José Santos Pinto | Arbiter: Flávio Lima
SC Covilha
Leixoes SC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 meczów jedenastka Leixoes wygrała osiem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz dziewięć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Covilha wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko João Cardosa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Jorge Vilela. Trener Leixoes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Joca, a murawę opuścił Kiki Silva.

W 69. minucie Rodrigo Ferreira został zastąpiony przez Vanda Féliksa. Od 75 minuty boisko opuścili zawodnicy Covilha: Lewis Mbah, Areias, Gilberto Silva, na ich miejsce weszli: Deivison, Leo, Mohamed Ndao. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Avtandila Ebralidzego, Nenê'a, Christophe'a Nduwarugiry zajęli: Mouhamed Belkheir, Adewale Oluwafemi, Hélder Morim.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Covilha w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.