SC Covilha - FC Vizela 0-0. Liga portugalska - 20. kolejka Segunda Liga

13 lutego na Estádio Municipal José Santos Pinto w Covilhã odbył się mecz 20. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Covilha i FC Vizela. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

20. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-02-13 18:00 | Stadion: Estádio Municipal José Santos Pinto | Arbiter: Fabio Verssimo
SC Covilha
FC Vizela
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna FC Vizela wygrała dwa razy, zremisowała pięć, nie przegrywając żadnego spotkania.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Vizela: João Pedrowi w 21. i Diogowi Ribeirowi w 27. minucie.

W 56. minucie za André Soaresa wszedł Tavinho. W 57. minucie w drużynie FC Vizela doszło do zmiany. Kiki Afonso wszedł za Richarda Oforiego.

W tej samej minucie trener FC Vizela postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Cassiano, a murawę opuścił Diogo Ribeiro. W 58. minucie w zespole Covilha doszło do zmiany. Lewis Mbah wszedł za Leo. Po chwili trener Covilha postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Areiasa. Na boisko wszedł Deivison, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Bernardo Martins został zmieniony przez João Cardosa, co miało wzmocnić jedenastkę Covilha. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcosa Paula na Raphaela Guzza w 72. minucie oraz Kika Bondosę na Francisa Canna w tej samej minucie. Od 69. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

João Pedro Mendes Silva21′
80′ David Moisés Sousa Santos
Richard Ofori57′
90′ Filipe Couto Cardoso
Fábio Samuel Amorim Silva69′
90′ Gilberto Manuel Pereira da Silva
Marcos Paulo Gelmini Gomes72′
68′ Bernardo Sousa Pereira Brites Martins
Ericson Jorge Silva Rodrigues Duarte
Gleison Wilson Da Silva Moreira
André Tiago Carneiro Soares56′
58′ Leonardo Ferreira Cá
Diogo Ribeiro27′ 57′
68′ Rui Manuel Linhares Areias
Marcelo Machado Vilela
68′ João Pedro Pinto Cardoso
Francis Cann84′
Inusah Adam
Fernando David Cardozo Paniagua
68′ Deivison William Borges
Marcelo Antônio de Oliveira
Wendel da Silva Costa Wendel
Cassiano Dias Moreira57′
58′ Lewis Mbah Enoh
Octávio Alexandre Leal Barros56′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Zespół Covilha w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.