SC Covilha - FC Penafiel 0-2 (0-1). Liga portugalska - 18. kolejka Segunda Liga

11 marca na Estádio Municipal José Santos Pinto w Covilhã odbył się mecz 18. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Covilha i Penafilu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Penafilu 2-0.

18. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-03-11 16:00 | Stadion: Estádio Municipal José Santos Pinto | Arbiter: José Dinis Lopes Nunes Godinho Gorjão
SC Covilha
FC Penafiel
0
2
Ronaldo Tavares 45'
Paulo Henrique 63'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 starć zespół Penafilu wygrał 10 razy i zanotował sześć porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Lewis Mbah z Covilha. Była to 18. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Penafilu w 45. minucie spotkania, gdy Ronaldo Tavares strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Penafilu.

Drugą połowę zespół Covilha rozpoczął w zmienionym składzie, za Lewisa Mbaha wszedł Areias. Na murawie, jak to często zdarzało się Penafilowi w tym sezonie, pojawił się Simãozinho, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 47. minucie Ricarda Machada. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 53. minucie arbiter przyznał kartkę Robinhowi z drużyny gości. W 54. minucie za Leo wszedł Jean Felipe.

Jedenastka Covilha ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 63. minucie wynik ustalił Paulo Henrique.

Trener Covilha wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko João Cardosa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Gleison. Między 67. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Penafilu: Ronaldo Tavares, Bruno César, Robinho, Rui Pedro, na ich miejsce weszli: Wagner, Júnior Franco, David Caiado, Pedro Soares. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Filipe Cardosa, João Cardosa zajęli: Wendel, Inusah Adam. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Fernando Jorge Barbosa Martins
67′ Filipe Couto Cardoso
João Carlos Nogueira Amorim
Mohamed Lamine Ndao
Bruno Cesar Zanaki69′
Gilberto Manuel Pereira da Silva
Gustavo Henrique Alves Rodrigues
67′ Gleison Wilson Da Silva Moreira
Rui Pedro da Silva e Sousa90′
54′ Leonardo Ferreira Cá
Ricardo Alexandre Ribeiro Vieira53′ 90′
18′ 46′ Lewis Mbah Enoh
Ronaldo Rodrigues Tavares  45′ 69′
Bruno Miguel Miranda Bolas
Filipe André Martins Freitas Ferreira
Joel Ângelo Couto Ferreiro Vital
Vítor Hugo Almeida Tavares
54′ Jean Felipe Nogueira da Silva
David Thomaz dos Santos Oliveira
Abdul Wahab Hanan
Simão Pedro Soares Azevedo47′
67′ 72′ João Pedro Pinto Cardoso
David Caiado Dias90′
72′ Inusah Adam
José Carlos Silva Franco69′
67′ Wendel da Silva Costa Wendel
Pedro Augusto Ferreira Soares90′
46′ Rui Manuel Linhares Areias
Pedro Fontainhas Prazeres

. Wagner69′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.