SC Covilha - FC Penafiel 0-0. Liga portugalska - 6. kolejka Segunda Liga

17 września na Estádio Municipal José Santos Pinto w Covilhã odbył się mecz 6. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Covilha i Penafilu. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Starcie obejrzało 283 widzów.

6. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-09-17 19:00 | Stadion: Estádio Municipal José Santos Pinto | Widzów: 283 | Arbiter: Rui Miguel Gomes Lima
SC Covilha
FC Penafiel
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Jedenastka Penafilu wygrała aż 11 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko sześć.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Simãozinhowi z jedenastki gości. Była to 41. minuta pojedynku.

Drugą połowę zespół Covilha rozpoczął w zmienionym składzie, za Diego Luiza wszedł Ahmed Isaiah. Także w jedenastce Penafilu w czasie przerwy zaszły zmiany, za Simãozinha wszedł Ruca. W 57. minucie Devid został zmieniony przez Arnolda Nkufo.

Między 57. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Penafilu: Feliz Vaz, Roberto, Rui Pedro, na ich miejsce weszli: Robinho, Ronaldo Tavares, Edi Semedo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ricarda Vaza, Lucasa Barrosa zajęli: Jô, David Santos. W 75. minucie arbiter ukarał kartką Edsona Fariasa, piłkarza gości. Trener Penafilu postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Davida Caiado i na pole gry wprowadził napastnika Pedro Prazeresa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Od 89. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Caio Gobbo Secco
78′ Lucas Barros da Cunha
João Carlos Nogueira Amorim
57′ Devid de Santana Silva
Rui Pedro da Silva e Sousa86′
46′ Diego Luiz de Siqueira Medeiros
Roberto Porfírio Maximiano Rodrigo67′
57′ Ricardo Álvares Guedes Vaz
Rui Pedro Coimbra Chaves46′
57′ Arnold Nkufo Issoko
Gonçalo João Fernandes Loureiro
78′ David Moisés Sousa Santos
Leandro Marcelo Sousa Teixeira
Franck Angong Ebolo
Pedro Fontainhas Prazeres86′
46′ 90′ Ahmed Isaiah
Ricardo Alexandre Ribeiro Vieira67′
57′ Joarlem Batista Santos
Ronaldo Rodrigues Tavares67′
Thiago Henrique Moraes
Edi Maurício Sanches Semedo86′ 89′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Drużyna Penafilu miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Penafilu pokazał cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Penafilu w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.