SC Covilha - FC Arouca 1-2 (0-0). Liga portugalska - 29. kolejka Segunda Liga

W starciu 29. kolejki portugalskiej Segunda Liga, które rozegrane zostało 19 kwietnia, drużyna Covilha przegrała z FC Arouca 1-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Estádio Municipal José Santos Pinto w Covilhã.

29. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-04-19 19:00 | Stadion: Estádio Municipal José Santos Pinto | Arbiter: Rui Miguel Gomes Lima
M. Caballero 87'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna FC Arouca wygrała aż cztery razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Taktyka trenera zespołu Covilha już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupił się on głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców zespołu Covilha. W 21. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Joela z FC Arouca, a w 26. minucie Davida Santos z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Covilha w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie Lewis Mbah dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Chwilę później trener FC Arouca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Lawrence Ofori, a murawę opuścił Marco Soares. W tej samej minucie za André Watshiniego wszedł Adílio Santos. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę dostał Heliardo z drużyny gości.

A trener Covilha wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mohameda Ndao. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Jorge Vilela. W 82. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał David Santos, osłabiając zespół gospodarzy. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 26. minucie. Na siedem minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał żółtą kartkę Gilbertowi Silvie, piłkarzowi Covilha.

Drużyna FC Arouca nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Heliardo.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Covilha doszło do zmiany. Felipe Macedo wszedł za Wendla.

Niedługo po stracie gola drużyna gości objęła prowadzenie. W 87. minucie wynik ustalił Mauro Caballero.

W 89. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Bernardo Martins, Areias, a na ich miejsce weszli Gilberto Silva, Jaime. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

João Othávio Basso
89′ Jaime Daniel Melão Simões
Joel António Soares Ferreira21′ 69′
Jean Felipe Nogueira da Silva
José Manuel Velázquez Rodríguez
26′ 82′ David Moisés Sousa Santos
Marco Paulo da Silva Soares59′
80′ Jorge Daniel Abreu Vilela
Luís Pedro de Freitas Pinto Trabulo69′
Filipe Couto Cardoso
Leandro Miguel Pereira da Silva
83′ 89′ Gilberto Manuel Pereira da Silva
Arsénio Martins Lafuerte Nunes
86′ Wendel da Silva Costa Wendel
André Oliveira Silva76′
 57′ Lewis Mbah Enoh
André Watshini Bukia59′
Bruno Miguel Miranda Bolas
Norbert Alexandre Haymamba
Joel Ângelo Couto Ferreiro Vital
Bruno Gonçalves do Prado
86′ Felipe Francisco Macedo
Mateus Quaresma Correia69′
Abdul Wahab Hanan
Yaw Moses
80′ Mohamed Lamine Ndao
Lawrence Ofori59′
João Pedro Pinto Cardoso
Mauro Andrés Caballero Aguilera76′  87′
89′ Bernardo Sousa Pereira Brites Martins
Adílio Correia dos Santos59′
Inusah Adam
Gildo Olímpio Sena Monteiro
89′ Rui Manuel Linhares Areias
Heliardo Vieira da Silva69′  84′ 76′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Zespół Covilha w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.