SC Covilha - Casa Pia AC 0-0. Liga portugalska - 26. kolejka Segunda Liga

28 marca na Estádio Municipal José Santos Pinto w Covilhã odbyło się starcie 26. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Covilha i Casy Pia AC. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

26. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-03-28 16:00 | Stadion: Estádio Municipal José Santos Pinto | Arbiter: Carlos André Fernandes Macedo
SC Covilha
Casa Pia AC
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Covilha wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach drużyna Casy Pia AC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Covilha postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Areias, a murawę opuścił Leo. W tej samej minucie za Lewisa Mbaha wszedł João Cardoso.

Trener Casy Pia AC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Romeu Ribeira. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Bruno Sousa. W 86. minucie boisko opuścili piłkarze Casy Pia AC: Diego Luiz, Donald Djoussé, a na ich miejsce weszli Ença Fati, Abdul Abubakari. Jedyną kartkę w meczu otrzymał David Santos z drużyny gospodarzy. Była to 90. minuta spotkania.

Bruno Miguel de Sousa Silva86′
90′ David Moisés Sousa Santos
Abdul Malik Abubakari86′
66′ Leonardo Ferreira Cá
Ença Fati86′
66′ Lewis Mbah Enoh
Victor Emanuel Araújo Ferreira78′
66′ João Pedro Pinto Cardoso
João Pedro Ferreira Silva70′
66′ Rui Manuel Linhares Areias
Camilo José Triana Fragoso

Przewaga zespołu Casy Pia AC w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników Casy Pia AC żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Drużyna Covilha w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.