SC Covilha - Academico de Viseu FC 2-1 (2-1). Liga portugalska - 17. kolejka Segunda Liga

W meczu 17. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 3 marca, drużyna Covilha wygrała z Viseu FC 2-1 (2-1). Starcie odbyło się na Estádio Municipal José Santos Pinto w Covilhã.

17. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-03-03 16:00 | Stadion: Estádio Municipal José Santos Pinto | Arbiter: Fabio Melo
A. Carter 36'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków jedenastka Viseu FC wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie po rozpoczęciu arbiter ukarał kartką Picę, zawodnika Viseu FC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Covilha w 25. minucie spotkania, gdy Jean Felipe strzelił pierwszego gola. W 27. minucie sędzia pokazał kartkę Jeanowi Felipemu z Covilha.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Covilha w 34. minucie spotkania, gdy Gilberto Silva zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kontaktową bramkę dla jedenastki Viseu FC zdobył Anthony Carter.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Viseu FC: Kelvinowi Medinie w 49. i Anthony'emu Carterowi w 50. minucie. Po chwili trener Covilha postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Leo, a murawę opuścił João Cardoso.

W 65. minucie za Kelvina Medinę wszedł Fernando Ferreira. Trener Viseu FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yuriego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Joel Monteiro. Między 68. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Covilha: Jean Felipe, Deivison, Gleison, na ich miejsce weszli: Lewis Mbah, Mohamed Ndao, Areias. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce André Carvalhasa, Panej zajęli: Luisinho, Diogo.

W 74. minucie sędzia pokazał kartkę Leonardowi, piłkarzowi gospodarzy. Jedenastce Viseu FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Covilha.

SC Covilha
74′ Leonardo Navacchio
João Miguel Passos Manuel Pica5′
 25′ 27′ 68′ Jean Felipe Nogueira da Silva
Joel Filipe Sousa Monteiro65′
David Moisés Sousa Santos
Valdemar António Almeida87′
Filipe Couto Cardoso
André Filipe da Silva Carvalhas73′
 34′ (k.) Gilberto Manuel Pereira da Silva
Kelvin Yannick Fortes Monteiro49′ 65′
59′ João Pedro Pinto Cardoso
Paul Ayongo
79′ Deivison William Borges
Anthony Charles Carter  36′ 50′
79′ Gleison Wilson Da Silva Moreira
Diogo Cautela Bondoso
79′ Mohamed Lamine Ndao
Diogo de Almeida Santos87′
Inusah Adam
Fernando Jose Almeida Ferreira65′
59′ Leonardo Ferreira Cá
Jeremías Martín Rodríguez Puch
79′ Rui Manuel Linhares Areias
Sena Yang
68′ Lewis Mbah Enoh
Yuri Nascimento de Araújo65′

Luis Miguel Pinheiro Andrade73′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości, a w drugiej dwie. Piłkarze Covilha dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.