SC Covilha - Académica de Coimbra 1-1 (0-0). Liga portugalska - 27. kolejka Segunda Liga

W meczu 27. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 2 kwietnia, drużyna Covilha zremisowała z Académicą 1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estádio Municipal José Santos Pinto w Covilhã.

27. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-04-02 16:30 | Stadion: Estádio Municipal José Santos Pinto | Arbiter: André Filipe Domingues Narciso
SC Covilha
Académica de Coimbra
1
1
Gilberto Silva 82'
M. Bouldini 62'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Académicy wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 40. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davida Santos z Covilha, a w 41. minucie Guimę z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Kibice Covilha nie mogli już doczekać się wprowadzenia Leo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Areias. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Académicy w 62. minucie spotkania, gdy Mohamed Bouldini zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 strzelonych goli.

Trener Académicy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Mihlali Mayambela, a murawę opuścił Leandro Sanca. W tej samej minucie Gleison zastąpił Lewisa Mbaha. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Académica: Ricardowi Diasowi w 80. i Mike w 81. minucie. W 82. minucie wynik ustalił z karnego Gilberto Silva. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia ukarał kartką Gilberta Silvę, piłkarza gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Mickaël Pereira Moura81′ 90′
40′ 71′ David Moisés Sousa Santos
Ricardo Dias80′
Filipe Couto Cardoso
Ricardo Guima41′ 88′
 82′ (k.) 86′ Gilberto Manuel Pereira da Silva
Fábio Miguel Jesus Carvalho
76′ Bernardo Sousa Pereira Brites Martins
Leandro Mário Baldé Sanca71′
71′ Gleison Wilson Da Silva Moreira
Mohamed Bouldini  62′
62′ Rui Manuel Linhares Areias
Carlos Filipe Fonseca Chaby
76′ Inusah Adam
Diogo João Nogueira Pereira
71′ Deivison William Borges
Atair Mimito Rocha Biai88′
62′ Leonardo Ferreira Cá
Daniel Costa88′
71′ Lewis Mbah Enoh
Mihlali Samson Mayambela71′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości, a w drugiej dwie. Piłkarze Covilha otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.