Rio Ave Futebol Clube - Futebol Clube de Vizela 0-1 (0-0). Liga - 1. kolejka

W starciu 1. kolejki Ligi Portugal Bwin, które rozegrane zostało 6 sierpnia, zespół Rio Ave FC przegrał z FC Vizela 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Estadio dos Arcos w Vili do Conde.

W  starciu 1. kolejki  Ligi Portugal Bwin, które rozegrane zostało 6 sierpnia, zespół Rio Ave FC przegrał  z FC Vizela  0-1 (0-0). Mecz odbył się na Estadio dos Arcos w Vili do Conde.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny FC Vizela.

Już w pierwszych minutach jedenastka Rio Ave FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 27. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Rio Ave FC i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w drużynie Rio Ave FC doszło do zmiany. Amine Oudrhiri wszedł za Vitora Gomesa. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka FC Vizela rozpoczęła w zmienionym składzie, za Monsuru Opeyemiego wszedł Nuno Moreira. W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Brunona Wilsona z FC Vizela, a w 62. minucie Pedro Amarala z drużyny przeciwnej.

W 65. minucie Joca został zastąpiony przez Ze Manuela.

Jedynego gola meczu strzelił Nuno Moreira dla drużyny FC Vizela. Bramka padła w tej samej minucie. Od 69 minuty boisko opuścili zawodnicy FC Vizela: Kevin Zohi, Kiko Bondoso, Alex Mendez, Raphael Guzzo, na ich miejsce weszli: Alejandro Alvarado, Francis Cann, Osama Rashid, Diego Rosa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Paula Vitora, Andre Pereiry, Costinhy zajęli: Fabio Conceicao, Leonardo Acevedo, Joao Ferreira.

Od 71. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Rio Ave FC i dwie drużynie przeciwnej.

Przewaga zespołu Rio Ave FC w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę. Jedenastka FC Vizela zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Rio Ave FC w pierwszej połowie, natomiast w drugiej pięć. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej trzy.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.